• Slide 1

انجمن تخصصی پهپاد رها

اولین انجمن گفتگوی تخصصی پرنده های بدون سرنشین

زاده
زاده
آفلاین
0
سلام و درود به همه رفقا
تازه وارد هستم و یسری سوال داشتم،ممنون میشم راهنماییم کنید.
هدفم تصویربرداری با دوربین های زیر 300گرم هست.
1-استفاده از موتور 3506E-Max برای <blockquote>فریم F550</blockquote> باعث لرزش شدید نمیشه؟! (از دوستی شنیده بودم که موتورهای قدرتمند روی فریم های کوچک سبب لرزش میشه)
البته جابه جاییش مشکله
خودم فریم FY690 درنظر بود،ولی گفتم اگه امکانش باشه و مشکلی از لحاظ ثبات و پایداری پیش نیاد،از فریم 550 استفاده کنم ولی برای محل نصب گینبال یه ایده دیگه داشتم،یه چیز تو مایههای عکس زیر.لطفا راهنماییم کنید.
http://1-ps.googleusercontent.com/x/www.thaivisa.com/api.ning.com/files/viIApSTa**WV8iOpSVMX0k6KmkVD9HuGGBhEx9JQDX6ejWAYa6H2QnavsIEkzl5CZBHVN77DW*cweziBH-aQsA__/xDSC07892.JPG.pagespeed.ic.xbSODrcvOH.jpg
تشکر ها
پاسخ ها (13)
  • پاسخ پذیرفته شده

یکشنبه, 02 نوامبر 2014 - #permalink
    0
    سلام

برای این وزن به نظر موتورهای ایمکس ۳۵۰۶ شاید انتخاب خوبی نباشند و بجای اون ۳۵۰۶ تایگر میتونه جواب کارتون رو بده( به شخصه تست کردم و متوجه شدم که دیتای ایمکس دروغ محض هست!) در کل برای این وزن پرنده F550 شاید انتخاب خوبی نباشه چون از لحاظ سایز ملخ محدود هست، احتمالا به ملخ بالای ۱۱ اینچ نیاز دارید;)
    تشکر ها
    پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
  • پاسخ پذیرفته شده

زاده
    زاده
    آفلاین
    یکشنبه, 02 نوامبر 2014 - #permalink
    0
    دوست من، ممنون از وقتی که گذاشتی-حالا یه سوال دیگه من چیزی که در نظر دارمو میگم ببین مناسبه بنظرت یا نه؟
    فریم FY690
    موتور Emax 3506
    فلایت کنترل Naza V2
    دوتا رادیوکنترل که حالا بحث بقیش نیست.من میخوام اینو برای گوپرو و کامپکت جم کنم و یدونه هم برای slr نمیخوامم بیشتر 4-4500 هزینه کنم.
    برای موتور تایگر خیلی خوبه ولی هزینه بالایی داره.میشه راهنماییم کنی؟
    بنظرت v2 رو روی اون یکی ببندم روی این یه نازا لایت بزارم؟ بجاش هزینه موتور کنم؟کیج شدم
    تشکر ها
  • پاسخ پذیرفته شده

زاده
    زاده
    آفلاین
    چهارشنبه, 03 دسامبر 2014 - #permalink
    0
    رفقا چرا کسی راهنمایی نمیکنه؟
    من الان بین موتور Emax3510 و Tmtor2216 موندم.
    یه هگزا میخوام با همون مشخصات پست قبلی.
    ایمکس خیلی قابل قبول نیست؟
    تشکر ها
  • پاسخ پذیرفته شده

یکشنبه, 14 دسامبر 2014 - #permalink
    0
    ببخشید که دیر جواب داده میشه;)

در مورد این پرنده همه چیز مثل بدنه و.. خوبه اما در مورد موتور اگر دنبال دوام بیشتر هستیم تایگر رو انتخاب کنید و بدون شک ۲۲۱۶ میتونه یک جایگزین مناسب برای موتورهای ایمکس ۳۵۰۶ باشه و برای کاربرد شما میتونه کاملا مناسب باشه، ترکیب پیشنهادی به نظرم میتونه ۲۲۱۶ تایگر با ملخ های ۱۲ به همراه باتری ۴سل باشه.
    در مورد فلایت کنترل هم نازاv2 پایداری بهتری داره.
    تشکر ها
  • پاسخ پذیرفته شده

زاده
    زاده
    آفلاین
    یکشنبه, 21 دسامبر 2014 - #permalink
    0
    ممنون از شما
    منظور از دوام بیشتر یعنی چی؟ عمر مفید موتور یا پایداری یا چیز دیگه؟!
    2216 برای هگزا با همون فریم 680 میتونه دوربین nex رو بلندکنه؟ موتورش ضعیف نیس؟میشه یکم بیشتر راهنمایی بفمایید؟
    سپاسگذارم
    تشکر ها
  • پاسخ پذیرفته شده

0
    منظور از عمر بيشتر اين هست كه اين موتورها از آلياژ بهتري ساخته شدند و در نتيجه ديرتر نياز به تعويض آنها ميشه،٢٢١٦ براي نكس كمه، اما مساله كلي اين هست كه شما ميتونيد با ٢٢١٦ هم نكس رو بلند كنيد اما بازدهي پرنده بسيار كم ميشه يعني اينكه مدت زمان پرواز پايين مياد.
    كلا هر پرنده يك نقطه كاري داره كه اگه توي اون نقطه كاري طراحي بشه بيشترين بازدهي رو خواهيد داشت، يعني اينكه مثلا شما ميبينيد كه موتورهاي تايگر ٩٠٪بازدهي دارند اما بازدهي پرنده شما خيلي كمتر هست، اين به دليل اين هست كه حداكثر بازدهي موتورها در مثلا ٦٠٪گاز هست پس اگر پرنده طوري طراحي شده باشه كه هنگام هاور گاز موتورها روي ٦٠٪ باشه در نتيجه پرنده با حداكثر بازدهي خود پرواز ميكند.
    تشکر ها
  • پاسخ پذیرفته شده

زاده
    زاده
    آفلاین
    0
    ممنونم برای وقتی که میزارید و پاسخ میدید،
    این درسته که موتورهای ایمکس با اسپیدهای سیمون گاهی دچار تداخل میشن و باهم سینک نمیشن؟
    نظرتون راجب موتورهای DYS چیه؟
    از ایمکس بهتره؟
  • پاسخ پذیرفته شده

0
    درباره موضوع اول تاحالا نه چیزی شنیدم و نه اینکه توی کار مشکلی داشتم؟!
    در کل در مورد برند ها نمیشه خیلی صحبت دقیقی کرد چون واقعا اختلاف اینقدر نیست، تنها بعضی وقت ها بعضی از شرکت ها اقدام به تولید محصولاتی مختص مولتی روتورها می کنند که روی اونها میشه بررسی کرد و اونها رو با هم مقایسه کرد.

ضمنا قبلا هم بحثی در همین مورد اینجا مطرح شده;)
  • پاسخ پذیرفته شده

زاده
    زاده
    آفلاین
    0
    ممنونم از راهنمایی شما بزرگوار،
    موتور Emax3510 رو من درنظر دارم،تراست رو زده 1700گرم با درنظر گرفتن اینکه ایمکس یه مقدار توی اعداد تراست بزرگنمایی میکنه در نظر میگیریم به طور بدبینانه 1200گرم.و پرنده من هگزا هستش.و وزن کل پرنده 3500 گرم.فکر میکنم اگه بخام از تی موتور 2216 استفاده کنم خیلی جالب نباشه. تراست تی موتور 2216 هم 1000گرمه.
    فکرکنم منطقی تر باشه از ایمکس استفاده کنم یه مدت بعد موتورهارو به 4010Tmotor تغییر بدم.
    یه سوال دیگه هم داشتم از خدمتتون.من نیاز به گینبال سه محره برای Nex هستم.متاسفانه فقط دو محورش هستش.مثل عکس پایین.ولی بالای گینبال جای موتور هستش.شما میتونید برای موتور اضافه کنید؟یا پیشنهادی دارید برای گینبال دوربین نکس؟
    خیلی ممنونم
    تشکر ها
  • پاسخ پذیرفته شده

زاده
    زاده
    آفلاین
    0
    این گینبال منظورم بود
    تشکر ها
  • پاسخ پذیرفته شده

زاده
    زاده
    آفلاین
    یکشنبه, 18 ژانویه 2015 - #permalink
    0
    موتور های MN3510kv700 تی-موتور انتخاب کردم. ;)
    تشکر ها
  • پاسخ پذیرفته شده

0
    با سلام

متاسفانه مانت های دوربین نکس۵ سه محوره خیلی سخت پیدا میشه، و عمدتا از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. الان تقریبا بهترین گزینه Zenmuse هست که خب اون هم قیمت بالایی داره، اگر با قیمتش مشکل دارین به نظرم برید سراغ ۲ محوره;)
    تشکر ها
  • پاسخ پذیرفته شده

زاده
    زاده
    آفلاین
    0
    افشین جان احتمالا برم سراغ Walker برای سونی rx100 یه سه محوره زده.
پاسخ شما

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA