• Slide 1

انجمن تخصصی پهپاد رها

اولین انجمن گفتگوی تخصصی پرنده های بدون سرنشین

2
جهت نصب نرم افزار پاپارازي ابتدا احتياج به نصب سيستم عامل مورد نياز مي باشد كه در زير راهنماي نصب سيستم عامل لينوكس Ubuntu را ميتوانيد مشاهده فرماييد، لازم به ذكر است نرم افزار پاپارازي امكان نصب بر روي نسخه ي Debian را دارا ميباشد :

دو روش براي نصب اوبونتو وجود دارد. در روش اول به صورت مستقيم از روي ديسك نصب مي‌شود و در روش دوم نصب در ويندوز است.
نصب اوبونتو به این روش گرچه مراحل بیشتری نسبت به روش نصب از داخل ویندوز است اما در حقیقت شیوه اصلی نصب است و دارای سرعت بهتری است.
بدون مقدمه بیشتر به سراغ نصب می‌رویم. ابتدا سیستم خود را توسط دیسک زنده اوبونتو 11.10 بوت کنید. مي‌توانيد نسخه‌هاي 32 و 64 بيتي اين توزيع را از اينجا دانلود كنيد. دقت کنید که اوبونتو دارای ویرایش‌های متفاوتی است و مناسبت‌ترین ویرایش، ویرایش دسکتاپ است. نام دیگر این ویرایش، دیسک زنده است.
هنگامی که سیستم شما با اوبونتو بوت شد، در ابتدا صفحه بارگذار بوت دیسک زنده را خواهید دید. این صفحه در تصویر زير نشان داده شده است. در این صفحه اگر هر کلیدی از صفحه کلیدی را بزنید، منوی اوبونتو ظاهر می‌شود. در اینجا تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که Enter بزنید تا بارگذاری اوبونتو آغاز شود. زبان پیش‌فرض انتخاب شده انگلیسی است. اگر چه امکان انتخاب زبان فارسی نیز وجود دارد اما اوبونتو به زبان فارسی هنوز کامل نیست و جای کار زیادی دارد. به همین دلیل ادامه کار را به زبان پیش‌فرض ادامه می‌دهیم.
http://www.shabakeh-mag.com/data/gallery/2011/10/ubuntu11-10-1.jpg
اما اگر در مرحله‌ای که در تصویر ۱ نشان داده شد، هیچ کلیدی را نزنید؛ اوبونتو به صورت پیش‌فرض صفحه‌ای مانند آنچه که در تصویر ۲ نشان داده شده است را نمایش می‌دهد. در این صفحه می‌توانید انتخاب کنید که ابتدا مایلید اوبونتو به صورت کامل بارگذاری شود و سپس اقدام به نصب آن کنید یا اینکه از همین ابتدا آن را نصب کنید. اگر وارد این مرحله شدید و سیستم شما مقدار حافظه رم کافی دارد، گزینه Try Ubuntu را انتخاب کنید اما اگر RAMسیستم شما پایین است؛ گزینه Install Ubuntu را انتخاب کنید.
http://www.shabakeh-mag.com/data/gallery/2011/10/ubuntu11-10-2.jpg
پس از طی مدت زمانی که به سرعت دستگاه نوری و RAM سیستم شما وابسته است، میزکار اوبونتو را خواهید دید. کمی صبر کنید تا بارگذاری میزکار به طور کامل انجام شود. سپس روی آیکون نصب اوبونتو بر روی میزکار دو بار كليك کنید. مرحله ابتدایی نصب که مرحله خوشامدگویی و انتخاب زبان نصب است را خواهید دید.
http://www.shabakeh-mag.com/data/gallery/2011/10/ubuntu11-10-3.jpg
اگر سیستم شما به اینترنت متصل نباشد، جمله You may wish to read the release notes را برای شما نمایش داده نخواهد شد. Continue را کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید. در مرحله بعدی پیش نیازهای نصب که وجود حداقل 4,5 گیگابایت فضای خالی روی هارددیسک است، خواهید شد. اگر در این مرحله اتصال اینترنت شما برقرار باشد می‌توانید گزینه‌های Download Updates while installing و Install this third-party software را بزنید تا سیستم شما در حین نصب جدیدترین به‌روزرسانی‌‌های نصب را دریافت و کدک‌های لازم برای پخش فیلم و آهنگ را دانلود و نصب کند. باز هم کلید Continue را بزنید تا وارد مرحله بعدی شوید.
http://www.shabakeh-mag.com/data/gallery/2011/10/ubuntu11-10-4.jpg
در مرحله بعدی باید یک فضا برای نصب اوبونتو اختصاص دهید. اگر با پارتیشن‌‌بندی هارددیسک آشنا هستید، یا یک پارتیشن خالی با حداقل فضای 4,5 گیگابایت روی دیسک سخت خود دارید، می‌توانید گزینه Something else را انتخاب کنید و سپس پارتیشن خالی مورد نظر را برای نصب اوبونتو كليك و وارد مرحله بعدی شوید.
اما اگر تمامی درایوهای شما دارای اطلاعاتي هستند که نمی‌خواهید آن‌ها را از دست بدهید، گزینه ابتدایی یعنی گزینه Installing Ubuntu alongside Windows را انتخاب کنید. در این صورت اوبونتو به هیچ کدام از پارتیشن‌ها و درایوهای هارددیسک شما کاری ندارد و آن‌ها را فرمت نمی‌کند و خود را در کنار ویندوز شما نصب خواهد کرد.

پس از اینکه از نصب اوبونتو در کنار ویندوز مطمئن شدید، گزینه Install now را کلیک کنید.
http://www.shabakeh-mag.com/data/gallery/2011/10/ubuntu11-10-6.jpg
نصب دقیقاً از زمانی که این گزینه را کلیک کنید، آغاز می‌شود. اما چند مرحله کوچک دیگر نیز وجود دارد که در هنگام نصب باید انجام دهید. اولین مرحله انتخاب منطقه زمانی است. کشور ایران را از روی نقشه انتخاب کنید و Continue را کلیک کنید.
http://www.shabakeh-mag.com/data/gallery/2011/10/ubuntu11-10-7.jpg
اگر در این مرحله کشور ایران را انتخاب کرده باشید، در مرحله بعد اوبونتو صفحه‌کلید مناسب کشور ایران که صفحه‌کلید فارسی است را انتخاب می‌کند. تنها کاری که باید در این مرحله انجام دهید این است که Continue را کلیک کنید!
http://www.shabakeh-mag.com/data/gallery/2011/10/ubuntu11-10-8.jpg
سپس بخش آخر نصب و تنظیمات که بخش ساخت یک کاربر برای سیستم را خواهید دید. در این بخش باید فیلدها را به ترتیب با نام کامل خود، نام انتخابی شما برای کامپیوتر، نام کاربری و وارد کردن رمز عبور پر کنید.
اگر می‌خواهید به صورت خودکار وارد اوبونتو شوید و نمی‌خواهید پیش از ورود از شما رمز عبور درخواست شود، گزینه Log in automatically را انتخاب کنید.
http://www.shabakeh-mag.com/data/gallery/2011/10/ubuntu11-10-9.jpg
پس از تکمیل این مرحله، در صورتی که گزینه‌هایی که وارد کردید درست باشد (همانند تطبیق دو بار رمز عبور وارد شده) همزمان با نصب، اسلایدهای معرفی اوبونتو نمایش داده می‌شوند.
http://www.shabakeh-mag.com/data/gallery/2011/10/ubuntu11-10-10.jpg
پس از اتمام نصب که مدت زمان آن وابسته به مشخصات سخت‌افزاری کامپیوتر است اما در حدود ده الي پانزده دقیقه طول خواهد کشید، می‌توانید انتخاب کنید که مایلید در دیسک زنده بمانید یا اینکه سیستم را ریستارت کنید تا وارد اوبونتو نصب شده شوید و آن را امتحان کنید.
http://www.shabakeh-mag.com/data/gallery/2011/10/ubuntu-11-10-11.jpg
توجه: اگر اوبونتو را روی لپ‌تاپ خود نصب می‌کنید یا سیستم دسکتاپ شما دارای کارت شبکه بی‌سیم است و اوبونتو راه‌انداز این کارت شبکه شما را روی خود داشته باشد، یک مرحله دیگر به مراحل نصب شما افزوده خواهد شد (در صورتی که سیستم شما از طریق کابل شبکه به اینترنت متصل نباشد). این مرحله را می‌توانید در تصویر ۱۲ ببینید. این مرحله پس از مرحله انتخاب زبان نمایش داده می‌شود و از شما می‌خواهد که انتخاب کنید آیا مایل هستید از این کارت شبکه شما برای اتصال به شبکه جهت دریافت به‌روزرسانی‌ها و بسته‌های چندرسانه‌ای و سایر تنظیمات استفاده کند یا خیر.
http://www.shabakeh-mag.com/data/gallery/2011/10/ubuntu11-10-12.jpg

http://www.shabakeh-mag.com/data/gallery/2011/10/ubuntu-unity.jpg
تشکر ها
پاسخ ها (0)
  • هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
پاسخ شما

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA