• Slide 1

03آبان

پاسخ به متدوال ترین سوالات در مورد DJI Mavic pro

پرنده ی جدید شرکت DJI (به نام Mavic) سوالات زیادی را در ذهن علاقه مندان به مولتی روتور ایجاد کرده است. پرسش یک سوال از افراد متعدد، باعث دریافت پاسخ های متفاوت و درنتیجه سردرگمی شما می شود. در این مطلب، به سوالات متداول در ذهن علاقه مندان در مورد این پرنده ی هوشمند و جذاب ، پاسخ داده شده است. بررسی دقیق Mavic را از اینجا بخوانید.

برای خرید Mavic چه مقدار باید هزینه کرد؟


قیمت بسته (pack) کامل این پرنده در حال حاضر (2 آبان 1395) 999 $ می باشد. این پک شامل دو باتری اضافی، کیف حمل، شارژر باتری، ملخ اضافی و یک آداپتور باتری به USB است. قیمت پرنده به تنهایی 749 $ است ، البته این هزینه تنها برای پرنده بوده و کاربر باید از تلفن همراه هوشمند خود به عنوان کنترلر استفاده کند.

Mavic بهتر است یا فانتوم 4؟


فاکتورهای زیادی برای مقایسه ی این دو پرنده وجود دارد. علاقه مندان باید مواردی چون ابعاد، دوربین، زمان پرواز و ...را به دقت بررسی کرده و با توجه به کاربرد و نیاز خود پرنده ی مناسب را خریداری کنند. برای مشاهده ی مقایسه فنی و تخصصی این دو پرنده اینجا را ببینید.


blog-13950802-dji-mavic-pro-faq-002


Mavic بهتر است یا پرنده ی جدید gopro karma ؟


فاکتورهای زیادی برای مقایسه ی این دو پرنده وجود دارد. علاقه مندان باید مواردی چون ابعاد، دوربین، زمان پرواز و ...را به دقت بررسی کرده و با توجه به کاربرد و نیاز خود پرنده ی مناسب را خریداری کنند. برای مشاهده ی مقایسه فنی و تخصصی این دو پرنده اینجا را ببینید.


blog-13950802-dji-mavic-pro-faq-03


آیا کنترل و پرواز Mavic برای مبتدیان ساده است؟


بله، مویک به گونه ای طراحی شده است که کاربران مبتدی هم بتوانند به راحتی آن را کنترل کنند. به جرئت می توان گفت، از میان تمام پرنده های بدون سرنشین، از Hubsans تا اینسپایر1، مویک ساده ترین کنترل را دارد. این پرنده در هوا پایداری خوبی دارد. اگر مشکلی در کنترل آن پیش آمد، کافیست دست خود را از روی کنترلر آن بردارید تا پرنده بلافاصله متوقف شود. مویک دارای ویژگی های دیگری چون GPS ، سنسورهای عدم برخورد با موانع، پایداری دوربین و ... است؛ اما نیاز نیست نگران باشید، چون خود پرنده به خوبی می داند چه وقت و چگونه از آنها استفاده کند، بدون اینکه نیاز به هدایت و تنظیمات شما داشته باشد.
تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید، این است که قطب نمای این پرنده برای اولین پرواز باید کالیبره شود. این کار به آسانی و در کمتر از 20 ثانیه انجام می شود و تنها کافی است هرچه نرم افزار می گوید انجام دهید.
توجه داشته باشید که مویک دارای دو سنسور عدم برخورد به موانع در جلو است و این بدان معنی است که خلبان باید از برخورد موانعی که در دو طرف و پشت سر پرنده هستند، جلوگیری کند.


blog-13950802-dji-mavic-pro-faq-004


محافظ گنبدی شگل دوربین، در کیفیت تصویر تاثیر دارد؟


بله، این محافظ اشعه ی نوری را به تصویر اضافه میکند بنابراین بهتر است در هنگام تصویربرداری حرفه ای از آن استفاده نشود. بهتر است از آن استفاده نشود مگر در مواقعی که خطر پرنده را تهدید می کند ، مانند باد شدید و یا باران ( که تصویربرداری در این شرایط توصیه نمی شود).


blog-13950802-ultimate-dji-mavic-pro-faq-every-question-answered-05


زمان پرواز مویک چقدر است؟


زمان پرواز این پرنده در بهترین شرایط در سطح دریا، 27 دقیقه است. اما در دنیای واقعی از 19 تا 25 دقیقه نسبت به شرایط محل پرواز متغیر است.


blog-13950802-dji-mavic-pro-faq-06


چه دستگاه های تلفن همراهی قابلیت کنترل مویک را دارند؟


هر دستگاهی (IOS یا آندروید) که نرم افزار DJI Go با سرعت خوبی روی آن اجرا شود و دارای یک کابل میکرو USB باشد ، کار خواهد کرد. البته برای تلفن هایی با USB نوع C ، باید یک آداپتور از DJI بخرید.


blog-13950802-dji-mavic-pro-faq-07


فیلترهای ND چیست و آیا روی مویک کار میکنند؟


فیلترهای ND برای کاهش مقدار نوری که دوربین میبیند ، مورد استفاده قرار میگیرد. از این فیلتر همچنین می توان برای کاهش اثرات ارتعاش استفاده کرد. فیلترهای ND برای مویک به عنوان لوازم جانبی در دسترس هستند.


آیا میتوان مویک را در بادهای شدید به خوبی کنترل کرد؟


در تست های آزمایشگاهی ، مویک نسبت به فانتوم 4 مقاومت و پایداری بهتری از خود نشان داده است. اما باید در نظر گرفت که شرایط آزمایشگاهی با دنیای واقعی تفاوت زیادی دارد. این پرنده ی کوچک تا حدی در مقابل بادهای شدید مقاومت خواهد کرد ، اما امکان منحرف شدن آن با شدیدتر شدن باد بسیار بالاست.
برای مشاهده ی ویدیو مقایسه ی پاسخ مویک و فانتوم 4 در شرایط باد شدید، اینجا را ببینید.


بازوهای پرنده بعد با باز و بسته شدن به میزان زیاد (صدها بار) آسیب نمیبیند؟


بازوهای این پرنده با کیفیت بالایی ساخته شده و قابلیت ارتجاعی خوبی برای باز و بسته شدن به دفعات زیاد را دارد. در تست ها 200 بار بازوهای مویک باز و بسته شد، اما همچنان این پرنده مانند حالت اولیه خود باقی ماند. با توجه به ادعای شرکت DJI ، این پرنده باید طاقت 5000 بار باز و بسته شدن بازوها را به خوبی داشته باشد.


blog-13950802-ultimate-dji-mavic-pro-faq-every-question-answered-10


عینک این پرنده چه زمانی در دسترس قرار میگرد؟


در این مورد اطلاعات معتبری در دست نیست. اگر تاریخ انتشار آن مشخص شد، این صفحه به روز رسانی می شود.


زمانی که پرنده در حالت ردیابی است، چگونه میتوان ریموت کنترل را حمل کرد؟


ساده ترین کار این است که تمام اوقات از ریموت استفاده نکنید. تنها از گوشی همراه خود به منطور اتصال به پرنده با استفاده از وای فای استفاده کنید و سپس آن را در جیب خود بگذارید.
گزینه ی دیگر این است که گوشی همراه خود را با استفاده از یک کابل USB به کنترلر وصل کنید و سپس کنترلر را در جیب یا کیف کوچک خود بگذارید. البته می توانید برای جلوگیری از حرکات ناخواسته پرنده، جوی استیک را خاموش کنید.


مد وای فای چگونه کار می کند؟


پیشنهاد می شود از کنترلر مویک استفاده کنید تا بتوانید به راحتی از تمام پتانسیل این پرنده بهره ببرید، اما اگر قصد استفاده از تلفن همراه خود به عنوان کنترلر را دارید، همچنان می توانید این کار را انجام دهید. برای استفاده از مد وای فای نیازی به اینترنت ندارید و تنها به دستگاه تلفن خود نیاز دارید. رنج وای فای 240 فوت است.


آیا امکان استفاده از مویک توسط ipad ها و سایر تبلت ها وجود دارد؟


بله و خیر. مویک یک پرنده ی قابل حمل است و بنابراین کنترلر آن هم در ابعاد کوچکی طراحی شده است. پس بر خلاف فانتوم، امکان قراردادن تبلت ها و مانتیورهای بزرگتر از گوشی همراه روی کنترلر آن وجود ندارد. اما میتوانید با استفاده از یک کابل مانیتور را به کنترلر وصل کرده و آن را روی پایه ای مجزا قرار دهید.


آیا حرکت تیلت گیمبال (بالا و پایین رفتن گیمبال) به نرمی صورت میگیرد؟


بله، حرکت تیلت گیمبال مویک به خوبی فانتوم 4 است. با استفاده از ریموت کنترل می توانید سرعت چرخش گیمبال را بنا به سلیقه ی خود تنظیم کنید.


blog-13950802-ultimate-dji-mavic-pro-faq-every-question-answered-09


آیا میتوان از مویک به عنوان یک دوربین دستی استفاده کرد؟


بله، با استفاده از تنظیمات وای فای، میتوانید با استفاده از گوشی همراه خود مویک را در مکان مورد نظر خود قرار داده و تصاویر ویدیویی یا عکس بگیرید.


آیا امکان هدایت دوربین از کنترلر دوم وجود دارد؟


خیر. از آنجاییکه مویک بیشتر یک پرنده ی شخصی بوده و چرخش گیمبال مویک مانند اینسپایر 1 ، 360 درجه نیست. گزینه ی کنترلر دوگانه وجود ندارد. اما با استفاده از کابل USB ، میتوان یک تبلت به کنترلر وصل کرد و توسط آن دوربین و گیمبال را با کمک نفر دوم هدایت کرد.


آیا امکان به روز رسانی Mavic از طریق نرم افزار وجود دارد؟


بله. در واقع به روز رسانی مویک ساده تر از فانتوم است. فقط کافیست پرنده و کنترلر آن را روشن کنید، گوشی همراه خود را متصل کنید و به قسمت صفحه ی اصلی نرم افزار DJI go بروید. اگر آپدیتی برای پرنده وجود داشته باشد، در قسمت بالای صفحه نمایش نشان داده می شود. با فشار دکمه دانلود، آخرین نسخه ی به روز رسانی شده دانلود و روی کنترلر شما نصب می شود.


سوالات دیگر خود را در میتوانید در انجمن تخصصی پهپاد رها مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

مطالب مرتبط

Posted in بررسی های تخصصی, اخبار

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA