• Slide 1

19تیر

نسل آینده پهپادها : معرفی پهپاد Transitionاز کمپانی آفریقایی Alti

هدف اصلی شرکتALTI ساخت هواپیماهای VTOL (برخاست و نشست عمودی) تجاری قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای عموم مردم است، به طوری که هرکس بتواند آن را خریداری نموده و هر زمان دلخواه از آن استفاده نماید؛ دقیقا برخلاف اکثر سیستم های گران قیمت نظامی مشابه که فقط در دسترس ارگان های مربوطه هستند.


Transition-02

پهپاد Transition از موادی با بالاترین درجه کیفیت، به بالاترین استانداردها و با استفاده از تکنیک های تولید انحصاری ساخته شده است. از ویژگی های مهم عملکردی پهپاد به طور کیفی میتوان به طراحی پیشرفته آیرودینامیک با سرعت استال پایین ، سرعت کروز بهینه با درگ بسیار کم، پایداری پرواز عالی در شرایط باد با سرعت بالا و وزن کم تنها 5.6 کیلوگرم برای کل بدنه پهپاد اشاره کرد.

بدنه ی این پهپاد به طور کامل ماژولار است و می تواند به سرعت به هم متصل شده و آماده پرواز شود، از زمانی که در جعبه ی مخصوص نگهداری است تا زمانی که در هوا به پرواز در می آید کمتر از 10 دقیقه به طول می انجامد و تنها دو اپراتور نیاز است. علاوه براین بدون نیاز به باند یا سیستم های سنگین و گران قیمت برای برخاست و فرود، عملیات را در هرزمانی و هرمکانی(حتی نقاط صعب العبور) سریع تر و ایمن تر از پهپاد های بال ثابت متداول انجام می دهد. پهپاد Transition به صورت یک سیستم ترکیبی(هیبرید) طراحی شده است که اجازه می دهد تا ترکیبی از پرواز مولتی روتور و پرواز با ل ثابت متداول صورت گیرد. بدین صورت از مزایای هردو نوع تایپ پهپاد استفاده می کند. برخاست و فرود بدون نیاز به باند به صورت عمودی را از مولتی روتور می گیرد وعملکرد بهینه و شعاع عملیاتی و مداومت پرواز را از بال ثابت. پیوست فن آوری VTOL به سیستم بال ثابت اجازه می دهد تا پهپاد در فضاهای محدود در زمان اندک عملیاتی شود و این مزیت بزرگی نسبت به سیستم های سنتی است.

Transition-03

بدنه ی پهپاد Transition توسط سازمان طراحی هواپیمای آفریقای جنوبی طراحی شده است، که شامل اسپن بال 3 متری، winglet های آئرودینامیکی و دم boom-mount که کاملا برای بهره وری بالا طراحی شده است. شرکت ALTI ویژگی های منحصر به فرد و اختصاصی را برای پهپاد Transition توسعه داده است، از جمله بال های قفل شونده ی سریع ، مخزن سوخت داخلی یکپارچه، لندینگ گیر های نوین که شکل ایرفویل به خود گرفته اند، آنتن های جای-گرفته در wingletها و GPS داخلی، به نحوی که درگ ناشی از این زیرسیستم ها به صفر رسیده است. در نهایت Transition یک پرنده ی بدون سرنشین قابل حمل با مونتاژ سریع است. در این پهپاد تکنیک هایی جهت بهینه سازی تولید کامپوزیت به کار رفته شده است که منحصر به شرکت Alti است و در سیستم های دیگر پهپادی یافت نمی شود.

Transition-04

این ویژگی ها و مقادیر طراحی سبب شده است تا وزن زیرسیستم های پهپاد فوق العاده باشد.بیشینه وزن برخاست پرنده حداکثر 16 کیلوگرم است. بار-محموله ی پرنده می تواند دامنه وسیعی از دوربین ها، سنسورها و سایر تجهیزات باشد. این سیستم انعطاف پذیری زیادی را بدون محدود کردن اپراتور یا ماموریت ارائه می دهد. سرعت کروز پرنده 20 متر در ثانیه طراحی شده است که در ماموریت های پرواز با سرعت کم (مثلا پایش و نظارت یا نقشه برداری با وضوح بالا) پایدار است. سرعت استال پرنده 13 متر برثانیه است و تحمل بادهای تا سرعت 10 متر برثانیه را دارد.

Transition-05

Transition-06

Transition-07

 

منبع : سایت رسمی شرکت ALTI

Posted in اخبار

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA