• Slide 1

11دی

دوربین Night Eagle ، یک دوربین دید در شب ویژه FPV

شرکت Runcam اخیرا یک دوربین FPV برای مصارف دید در شب طراحی کرده است. در این مقاله به بررسی این دوربین و مقایسه ی آن با دوربین Swift خواهیم پرداخت.

دوربین Night Eagle صرفا یک دوربین دید در شب است، چون مستقل از روز و شب بودن، توانایی تصویربرداری رنگی را ندارد. اگر رنگ تصاویر برای شما اهمیت بالایی دارد، بهتر است از دوربین های RunCam2 ، Swift و یا Owl Plus استفاده کنید.


بسته بندی


دوربین RUNCAM Night Eagle هم مانند تمام محصولات دیگر این شرکت دارای بسته بندی مناسبی است. همراه این محصول یک دفترچه کوچک به عنوان اسناد (documentation) وجود دارد که برای کاربر بسیار مورد نیاز است. به علاوه جعبه این محصول شامل mounting yoke و کابل تغذیه/سیگنال به دو کانکتور( یکی برای تغذیه و دیگری برای سیگنال) وجود دارد. همچنین یک کابل AVبرای اتصال به مانیتور/ DVR و پیچ و مهره های لازم نیز وجود دارد.

blog-951010-runcam-night-eagle-fpv-camera-02


مقایسه با RUNCAM Swift


این دوربین از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به RUNCAM Swift دارد و دو تفاوت قابل توجه آن در ظاهر، یکی مکان درگاه کانکتورهای NIGHT EAGLE است که در قسمت چپ بالای دوربین قرار دارد و دیگر قسمت اتصال دوربین به پرنده است که در Swift مانند دو لبه بیرون زده قرار گرفته و در NIGHT EAGLE با استفاده از پیچ مورد استفاده قرار میگیرد.


blog-951010-runcam-night-eagle-fpv-camera-03


مشخصات

  • Swift و NIGHT EAGLE از نظر اندازه کاملا مشابه یکدیگر هستند.
  • عمق دوربین NIGHT EAGLE چند میلیمتر بیشتر از Swift است.
  • دوربین NIGHT EAGLE ، 2.5 گرم سنگین تر از دوربین Swift (14.5 گرم) است.
  • دوربین Swift ، 600TVL بوده و Night Eagle ، 800TVL است.
  • دوربین Swiftاز سنسور SUPER HAD II CCD و دوربین Night Eagle از CMOS سیاه و سفید 1/1.8" استفاده می کند.
  • هر دو دوربین امکان سوئیچینگ روی PAL/NTSC را دارند.
  • هر دو دوربین در 5 تا 12 ولت DC کار میکنند و بنابراین می توانند مستقیما با باتری های لیتیوم پلیمری 2 تا 4 سل تغذیه شوند.
  • نرخ LUX در دوربین Swift 01 Lux/1.2F و در دوربین Night Eagle ، 0.00001 Lux/1.2F است.

blog-951010-runcam-night-eagle-fpv-camera-04


تست دوربین


در این قسمت دوربین Swift و Night Eagle در شرایط نوری و محیطی یکسان، زمان یکسان و ولتاژ برابر مورد آزمایش قرار گرفته اند.

blog-951010-runcam-night-eagle-fpv-camera-05


ویدیو زیر مقایسه این دوربین را در نور روز نشان میدهد.

 

 


ویدیو زیر مقایسه این دوربین را در شب نشان میدهد.

 

 


نتیجه گیری


دوربین های Swift و Night Eagle هر دو دوربین با کیفیت بالا و ساخت شرکت Runcam هستند که از نظر ظاهری تشابهات زیادی با یکدیگر دارند اما یکی ویژه تصویربرداری در شب ساخته شده است.
درست است که تصویربرداری سیاه و سفید Night Eagle در روز ممکن است کاربران زیادی را از خرید آن منصرف کند، اما نباید از تصویربرداری چشمگیر آن در شب و بی رقیب بودن این دوربین در این زمینه چشم پوشی کرد.

 

Posted in بررسی های تخصصی

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA