• Slide 1

07مرداد

MMC دومین تولید کننده باتری‌های هیدروژنی برای افزایش زمان پرواز کوادکوپترها تا 4 ساعت

شرکت چینی MCC ، یکی از پیشگامان صنعت پرنده‌های بدون سرنشین است که نوآوری‌های بسیار چشمگیر و کارآمدی در این حوزه از خود به نمایش می‌گذارد. این شرکت به تازگی سلول هیدروژنی ساخته که نسل دوم سلول سوختی H1 بوده و توانایی افزایش زمان پرواز پرنده‌های بدون سرنشین را تا 4 ساعت دارا می‌باشد.

غلبه بر محدودیت‌های باتری‌های لیتیوم پلیمری

سلول سختی H1 یک در واقع یک باتری فوق العاده است که با طیف بسیار وسیعی از پرنده‌های بدون سرنشین سازگاری دارد. سوخت هیدروژن مزایای بسیاری نسبت به باتری‌های لیتیوم پلیمری دارد. این سلول‌ها علاوه بر بالابردن زمان پرواز پرنده‌های بدون سرنشین به صورت چشمگیر، میتوانند در شرایط محیطی سخت‌تری نسبت به باتری‌های لیتیوم پلیمری به کار گرفته شوند. سلول‌های سوختی به راحتی و در کمتر از 40 دقیقه مجددا سوخت گیری می‌شوند.
اما نکته‌ی حایز اهمیت که باعث سبقت چشمگیر سلول‌های سوختی نسبت به دیگر باتری‌ها می‌شود، زمان پرواز بسیار طولانی آنهاست که امکان پیاده‌سازی عملیات سنگین تجاری ، صنعتی و ... را برای بشر فراهم می‌کند. نقشه‌برداری‌های گسترده، عملیات امنیتی و جست و جو و نجات از مهمترین کاربردهایی هستند که با استفاده از این سلول‌ها بیش از پیش قوت خواهند گرفت.
تکنولوژی هوا فضا در جهان روز به روز در حال گسترش است و این موضوع اهمیت گسترش قابلیت‌ها و امکانات این وسایل را برای اجرای بهتر عملیات خدمت رسانی به بشر دو چندان می‌کند. صنعت برق و بررسی‌های مسیرهای طولانی خطوط برق با حداقل زمان و هزینه ، بررسی پوشش گیاهی در بخش کشاورزی با امنیت بالا در زمان کم ، بررسی زیر ساخت های حمل و نقل برای احداث جاده و ریل‌های راه آهن و ده ها کاربرد دیگر ، از جمله عملیاتی است که با استفاده از پرنده‌های بدون سرنشین به راحتی با کیفیت بالا امکان پذیر است.

Posted in اخبار

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA