• Slide 1

07مهر

جدیدترین محصول شرکت DJI با نام DJI Mavic رونمایی شد

شرکت DJI بالاخره از آخرین پرنده ی بدون سرنشین خود با نام تجاری DJI Mavic پرده برداری کرد. مشخصات این پرنده ی شگفت انگیز خبر از رقابت جدی آن با فانتوم 4 و gopro karma در آینده ای نزدیک دارد.

شرکت DJI بالاخره انتظار را به پایان رساند و از پرنده ی جدید خود رونمایی کرد. بدون شک یکی از مهمترین مزایای Mavic را میتوان اندازه ی کوچک آن دانست. Mavic تمام انتظاراتی که از یک پرنده ی بدون سرنشین می رود را با اندازه ی کوچک خود بر آورده کرده است.
تا کنون پرنده های بدون سرنشین زیادی تلاش کرده اند تا ویژگی های مورد انتظار کاربران را در کنار اندازه ی کوچک برآورده کنند اما هر بار از سویی شکست خورده و فاکتور مهمی را نادیده گرفته اند.

dji-mavic-pro-drone-01

 

برخی شرکت ها پرنده های بدون سرنشین کوچکی ساخته اند اما نتوانستند انتظارات کاربران را برای یک گیمبال مناسب و یا یک رادیوکنترل ایده آل برآورده کنند. قبل از Mavic تنها پرنده ای که می توانست تا حدودی این انتظارات را برآورده کند فانتوم چهار بود ، اما اندازه آن نیز چندان کوچک و قابل حمل نبود.

dji-mavic-pro-drone-07

Mavic به همراه باتری تنها 730 گرم وزن دارد که تقریبا نصف وزن فانتوم 4 و gopro karma را دارد.
در تصاویر زیر این پرنده در کیف های مختلف نشان داده شده است. حتی حمل آن با دوربین های عکاسی حرفه ای و سایر وسایل مورد نیاز بسیار ساده است.
جمع شدگی بازوهای Mavic بر خلاف پرنده های قابل حمل شرکت های رقیب مانند Karma از gopro یا Snap از Vantage Robotics به گونه ای است که اندازه ی آن را به طرز شگفت انگیزی کاهش داده و تقریبا به حد یک بطری آب می رساند. بنابراین می توانید آن را به راحتی داخل هر کوله پشتی یا کیفی قرار دهید.

dji-mavic-pro-drone-09

dji-mavic-pro-drone-10

dji-mavic-pro-drone-11

یک محافظ گنبدی شکل از دوربین و گیمبال Mavic به خوبی محافظت می کند. با کمک این محافظ می توانید با خیال آسوده این پرنده را داخل کوله پشتی خود و در کنار وسایل دیگر قرار دهید بدون اینکه نگران آسیب رسیدن به گیمبال و دوربین آن باشید.

dji-mavic-pro-drone-02
با وجود اندازه ی کوچک Mavic ، این پرنده به خوبی می تواند با فانتوم 4 رقابت کند. سرعت Mavic در حدود 72 کیلومتر بر ساعت و زمان پرواز آن به اندازه فانتوم 4 است.
فانتوم 4 و Mavic هر دو دارای میانگین زمان پرواز 22 دقیقه و حداکثر زمان پرواز 27 دقیقه است. محدوده ی کنترل این پرنده ی کوچک نیز حیرت انگیز است. رادیو کنترل کوچک آن می تواند اطلاعات را به فاصله ی 7 کیلومتری ارسال کند.
تا آنجا که از مشخصات نتیجه گیری می شود، به نظر می رسد Mavic مانوری حتی بهتر از فانتوم 4 داشته باشد که شاید بتوان دلیل این امر را کوچکی آن دانست.


فیلم برداری با کیفیت بالا


اطلاعات حاکی از کیفیت مناسب فیلم برداری Mavic دارد. کیفیت آن 4K و تقریبا مشابه با فانتوم 4 است. اما بدون شک دوربین آن از حد انتظار این درون کوچک فراتر رفته است. دوربین این درون تصاویر دیجیتال را به گیرنده ارسال می کند. 

dji-mavic-pro-drone-12
گیمبال


این پرنده ی کوچک دارای یک گیمبال 3 محوره است که توانایی ضبط تصاویر و ویدیوهای پایدار خوبی را دارد. از طرفی گیمبال آن قابلیت چرخش 90 درجه را برای ثبت تصاویر خاص دارا می باشد.

dji-mavic-pro-drone-13سنسورهای مورد استفاده در DJI Mavic شباهت زیادی به فانتوم 4 دارند. این سنسورها امکان واکنش سریع در مواجه با موانع را به DJI Mavic می دهند. همچنین با استفاده از سنسورهای اولتراسونیک نیز می تواند در محیط های سربسته و همچنین محیط هایی که GPS وجود ندارد ، بدون کوچک ترین لرزش و برخوردی فیلم برداری را انجام دهد.
dji-mavic-pro-drone-15


ریموت کنترل این دستگاه برای هدایت آن بسیار آیده آل است ، البته امکان هدایت مناسب آن توسط گوشی های تلفن همراه نیز وجود دارد.

مشخصات :

  • دوربین با کیفیت 4K
  • 24 هسته ی محاسبه گر با قدرت اجرایی بالاست
  • قابلیت دنبال کردن سوژه با استفاده از علامت دادن
  • گیمبال سه محوره
  • سیستم گریز از مانع مشابه با فانتوم 4
  • طراحی تاشو برای حمل و نقل آسان
  • سیستم بر پایه ی آندورید با صفحه نمایش LCD
  • باتری سه سل 3830 میلی آمپر ساعت و 11.1 ولت
  • وزن 730 گرم
  • لینک وای فای دیجیتال 300  متر با استفاده از تلفن همراه و 7کیلومتر با استفاده از رادیو کنترل مخصوص خود

شاید بتوان گفت این پرنده بهترین ویژگیها و امکانات دیگر پرنده های شرکت های بزرگ را به یک جا به همراه دارد و به احتمال بسیار بالا در آینده ای نزدیک محبوبیت بسیار بالایی در دنیای درون ها از آن خود خواهد کرد.

 به روز رسانی 1:

در ویدیو زیر اولین فیلمی را که با استفاده از Mavic گرفته شده است می بینید. در حین تصویربرداری ، هوا کمی گرم و باد در حال وزیدن بود. برای ضبط این تصاویر فقط از یک شارژ باتری استفاده شده و هیچ ادیتی از نظر لرزش و پایداری روی تصاویر صورت نگرفته است.

 

مطالب مرتبط

 

 

 

 

Posted in اخبار

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA