• Slide 1

04دی

آغاز انقلاب در دنیای پهپادها، پرندهGRIFF 300 و توانایی حمل 225 کیلوگرم بار

GRIFF 300 یک پرنده ی منحصر به فرد در دنیای مولتی روتورهاست. ظرفیت بالای بلند کردن اجسام (ده برابر پرنده های مشابه) و زمان پرواز طولانی از برجسته ترین ویژگی های این پرنده ی شگفت انگیز است.

یکی از نکات قابل توجه GRIFF 300 ، قبلیت تنظیم آپشن های حمل بار این پرنده بوده به گونه ای که آن را به یک پرنده ی حرفه ای در زمینه ی کاربردهای جستجو ، نجات و امثال آن مبدل کرده است.
این پرنده ، اولین پرنده با این سطح از امکانات است که در بازارهای غیر حرفه ای EASA (آژانس ایمنی حمل و نقل اروپا) و FAA (اداره هوانوردی فدرال) به فروش می رسد. امکان صدور گواهینامه ی پرواز این پرنده ، در آمریکا و اروپا وجود دارد.

 

 


این پرنده ی شگفت انگیز قادر به حمل 225 گیلوگرم بار به اضافه ی 75 گیلوگرم وزن خود است و بسته به وزنی که حمل میکند از 30 تا 45 دقیقه زمان پرواز دارد.


انقلاب قریب الوقوع در صنعت حمل و نقل هوایی


به نقل از مدیرعامل شرکت سازنده ی GRIFF 300 ، این شرکت برای آماده سازی و راه اندازی این پرنده دو سال زمان صرف کرده که اولین نسخه از این سری است. نسخه ی بعدی GRIFF 300 به گونه ای ساخته خواهد شد که قادر به بلندکردن وزن تا 800 کیلوگرم باشد و که این مقدار در نسخه های بعدی افزایش خواهد یافت.
و این آغاز یک انقلاب در حمل و نقل هوایی است !!
وی خاطر نشان کرد که شرکت سازنده ی GRIFF 300 به هیچ عنوان قصد رقابت با هلی کوپترها را نداشته و تنها در زمینه ی پرنده های بدون سرنشین و در حوضه خدمات اورژانس، بخش کشاورزی، حمل نقل ، تحقیقاتی و .. فعالیت کرده و خواهد کرد.

امکان استفاده آسان


یکی از مهمترین ویژگی های GRIFF 300 ، قابلیت حمل نقل، اسمبل کردن و راه اندازی آسان این پرنده در عین حجم و وزن بالای آن است. از طرفی تعامل بین خلبان و سیستم کنترل از راه دور آن به سادگی امکان پذیر است.
این پرنده با استفاده از آخرین تکنولوژی روز باتری پرنده های بدون سرنشین پرواز کرده و از نظر زیست محیطی بسیار ایمن است. حتی از نظر آلودگی صوتی، در مقایسه با هلی کوپتر ، این پرنده از صدای بسیار کمتری برخوردار است. این عامل، فاکتوری مهم در استفاده از این پرنده به خصوص در مناطق حفاظت شده مانند پارک های جنگلی و ... است.
با توجه به پیشرفت های قابل توجه پرنده های بدون سرنشین، دور از ذهن نیست که در آینده ای بسیار نزدیک، این پرنده های نقش های بسیار کلیدی را در کمک به بشر ایفا کنند.

Posted in اخبار

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA