• Slide 1

20تیر

ساخت مولتی روتورهای هوشمند برای پیمایش مسیرهای شهری

کاربرد مولتی روتور ها در دنیای امروز بشر روز به روز در حال گسترش است. مولتی روتور ها می‌توانند پرواز کند و محدودیت های وسایلی که روی زمین حرکت می‌کنند را ندارند. پس چرا بشر از این ویژگی کارآمد آنها استفاده نکند تا در آینده حمل و نقل راحت تری داشته باشد.

با توجه به این ایده تیمی از دانشمندان MIT با همکاری دانشمندان CSAIL طرح اولیه‌ای پیاده کردند تا یک مولتی روتور-ربات برای حرکت بین دو نقطه تعیین شده بسازند.
این دانشمندان ۸ کوادکوپتر چرخدار برای ایجاد امکان حرکت بر روی زمین ساختند. البته وزن اضافی چرخ ها زمان پرواز کوادکوپتر ها را به میزان ۱۴ درصد کاهش داد، اما این کاهش زمان به کارایی حرکت بر روی زمین آنها می ارزد و یک معامله ارزشمند محسوب می‌شود.
پس از آن یک مدل مینیاتوری از یک شهر کوچک شبیه سازی شد و این هشتم کوادکوپتر در آن قرار گرفتند تا بین دو نقطه A و B جابه‌جا شوند. منطقه پرواز ممنوع و پرواز آزاد برای این شهر مینیاتوری مشخص و حرکت کوادکوپترها آغاز شد.
این کوادکوپترها با استفاده از الگوریتم های برنامه ریزی مسیر به صورت کاملاً دقیق کنترل شده و در هنگام پرواز بین دو نقطه A و B به صورت همزمان بدون هیچ گونه برخوردی با یکدیگر جابجا شدند. بدون شک این فناوری در آینده‌ای نزدیک برای برنامه‌های کاربردی زیادی از قبیل حمل کالا و حتی حمل انسان بین دو نقطه کاربرد زیادی خواهد داشت.
در ویدیو زیر میتوانید تصاویر این آزمایش را ببینید.

 


معضل ترافیک گریبان‌گیر زندگی امروز بشر است، بنابراین کار روی تکنولوژی مولتی روتور ها می تواند کمک قابل توجهی به صرفه جویی زمان در زندگی آینده بشر بکند.
منبع : سایت newatlas

Posted in اخبار

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA