• Slide 1

16دی

چگونه در زمستان یک پرواز FPV داشته باشیم؟

این یک حقیقت است که هوای سرد زمستان می‌تواند کار را برای خلبانان FPV و مدلرها سخت کند. در اینجا چند راهنمایی برای ایجاد امکان پرواز FPV در زمستان ذکر شده است.

این یک حقیقت است که هوای سرد زمستان می‌تواند کار را برای خلبانان FPV و مدلرها سخت کند. در اینجا چند راهنمایی برای ایجاد امکان پرواز FPV در زمستان ذکر شده است.

چند نکته :

سرد شدن باتری های لیتیوم پلیمری = عملکرد بد : باتری های لیتیوم پلیمری در دماهای پایین نمیتوانند به خوبی کار کنند.
دلیل : دماهای پایین میتواند به شدت بر روی واکنش‌های شیمیایی داخل باتری تاثیر گذار بوده و عملکرد آن‌ها را مختل کند.
بهترین دما برای باتری‌های لیتیوم پلیمری 35 درجه سانتی گراد است. از دمای 18 درجه سانتی گراد به پایین رفته رفته عملکرد باتری تحت تاثیر قرار گرفته و قدرت و زمان پرواز آن به مرور کم می‌شود. هر چه که دما پایین تر میرود احساس می‌کنید که باتری شما ضریب تخلیه پایین‌تر و زمان پرواز کمتری دارد.
بنابراین باید بیشتر به ولتاژ باتری خود توجه کنید امکان تخلیه باتری در هوای سرد زمستان بسیار بالا بوده و ظرفیت موثر آن کمتر از حد نرمال خواهد بود.
بهترین کار این است که در هنگام پرواز باتری بعدی را در جیب خود بگذارید تا گرم شده و آماده پرواز شود.

ضد آب کردن قطعات الکترونیکی

اگر قصد پرواز در برف یا باران را دارید باید ضد آب کردن قطعات با استفاده از روکش های مخصوص را در الویت کار خود قرار دهید. از آنجاییکه بسیاری از قطعات الکترونیکی در مجاورت با رطوبت شدید کارایی خود را از دست می‌دهد و یا حتی می‌سوزند، استفاده از روکش‌های ضد آب میتواند کمک قابل توجهی به حفاظت پرنده شما در هنگام پرواز در فضای مرطوب زمستان و همچنین سقوط آن در یک مکان مرطوب و حتی خیس باشد.
در ویدیو زیر میتوانید نحوه ضد آب کردن قطعات حیاتی یک کوادکوپتر را مشاهده کنید.

  • سرووها : باز کردن housing و اسپری کردن تمام اجزای داخلی با Corrosion X HD
  • اسپید کنترل‌ها : استفاده از اپوکسی برای هت شرینت کردن آنها

خلبان گرم باشد

جالب است به این نکته توجه کنید که حتی بدن خود خلبان به خصوص دستانش نیز باید برای یک پرواز ایده‌آل گرم باشد، چون به هیچ وجه با انگشتان یخ زده نمیتوان کنترل مناسبی روی پرنده داشت. بهترین کار استفاده از بخاری ماشین تا زمان پیاده شدن و آغاز پرواز است. بهتر است قبل از پرواز مدت زیادی در فضای سرد بیرون نمانید. اما در هر صورت اگر شرایط ماندن در ماشین یا فضای گرم بلافاصله قبل از پرواز را ندارید، بهتر است از پوشش‌ها و وسایل گرمایی دیگر استفاده کنید.
یک نمونه از این دستکش‌ها را میتوانید در تصاویر زیر مشاهده کنید.


warm-flying-outdoor-winter-01

در کل اگر قصد تمرین در هوای سرد زمستان را دارید شاید بهتر باشد به جای پروازهای واقعی از سیمولاتورهای مجازی بهره بگیرید تا علاوه بر حفظ سلامت خود و پرنده‌تان بتوانید با هزینه و دردسر بسیار کمتر مهارت خود را در این زمینه حفظ کنید.
منبع : سایت oscarliang

Posted in آموزش

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA