• Slide 1

12مهر

شرکت DJI در حال توسعه روشی برای حفاظت بیشتر از داده‌های محرمانه پرواز

در تصویربرداری‌های هوایی امروزه، بخش اعظمی از انتقال داده با استفاده از اینترنت را انجام می‌شود. شرکت DJI در حال توسعه‌ی و ارائه روشی برای ایجاد امکان انتقال داده‌ها بدون استفاده از اینترنت است که در کاربردهای محرمانه به خصوص کاربرد های نظامی و سازمانی و همچنین حفظ حریم خصوصی کاربردهای فراوانی دارد.

در حال حاضر نرم افزارهای کنترل پرواز شرکت DJI ، به طور معمول از طریق اینترنت فاکتورهای مهمی مانند نقشه های محلی، داده‌های Geofencing ، آخرین نسخه برنامه، فرکانس رادیویی و دیگر اطلاعات مهم مانند ایمنی پرواز و قابلیت پرواز را بررسی می‌کند. هنگامی که خلبان مد داده‌ لوکال را فعال می کند و نرم افزارهای DJI ارسال و دریافت داده از طریق اینترنت را متوقف می سازند تا خلبانان اطمینان بیشتری نسبت به حفظ حریم خصوصی داده های تولید شده در هنگام پرواز داشته باشند.
این روش به منظور ایجاد حریم امنی برای حفاظت از داده های سازمان های دولتی در هنگام انجام عملیات حساس در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. چون شرکت DJI متعهد به حفظ حریم خصوصی عکس ها، فیلم ها و گزارش‌های پرواز مشتریان خود است ، بنابراین با استفاده از مد داده های لوکال اطمینان بیشتری به مشتریان برای امنیت بالا حفاظت از داده‌ها می دهد.
باید توجه داشت که این مد با توجه به اینکه تمام داده های اینترنتی را مسدود می کند و از حالت داده های لوکال استفاده می‌کنند بنابراین نمی‌توانند نقشه ها و اطلاعات آن را به روز کند و محدودیت‌هایی در مورد به روز رسانی نرم افزار و همچنین عملکرد های دیگر پروازی خواهد داشت. اما با وجود این سطح بالایی از اطمینان برای حفاظت از داده های پرواز های حساس فراهم می کند.
شرکت DJI به خوبی از اهمیت حفظ حریم خصوصی داده های مشتریان خود آگاه بوده و به آن پایبند است. این شرکت به هیچ عنوان بر داده های پروازی عکس ها و فیلم های مشتریان خود دسترسی نداشته مگر اینکه کاربر تصمیم به اشتراک گذاری آن و یا همگام سازی اطلاعات با سرورهای DJI را بگیرد که توسط وی عکسهای و فیلمها را در وب سایت SkyPixel DJI بارگذاری کند.
حالت داده های لوکال به مشتریان امکان استفاده از حداکثر برنامه‌های کنترل پرواز شرکت DJI که بدون استفاده از اینترنت امکان پذیر است را می‌دهد.  در این حال حداکثر اطمینان برای حفاظت از اطلاعاتی که به صورت ناخواسته از طریق اینترنت منتقل می شوند را وجود خواهد داشت.  این مد در حال توسعه در چند ماهه آتی بوده و در نسخه های آینده برنامه‌های شرکت DJI از جمله DJI GO ، DJI GO 4، DJI XT Pro، DJI Pilot و Ground Station Pro آورده خواهد شد.

منبع : سایت suasnews

Posted in اخبار

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA