• Slide 1

04خرداد

رونمایی شرکت DJI از پرنده جدید خود ،کوادکوپتر SPARK!

مدت زیادی از رونمایی مویک نگذشته است، پرنده ای که با ابعاد کوچک و کارایی فوق العاده خود انقلاب بزرگی در پهپادهای شخصی ایجاد کرد. اما گویا شرکت DJI عادت به غافلگیری‌های پی در پی کاربران خود داشته و در مقابل علاقه‌مندان و کاربران دنیای مولتی‌روتور‌ها نیز همیشه از این شرکت انتظار پرنده‌ای خاص با قابلیت‌های شگفت انگیز را دارند. این بار هم DJI با رونمایی از پرنده جدید خود به نام spark، انتظارات را برآورده کرده و به طرز عجیبی متفاوت ظاهر شده است. در این مطلب به بررسی و معرفی این پرنده خواهیم پرداخت.

پرنده spark یک پرنده بدون سرنشین کوچک است که از تمام تکنولوژی پرنده های بدون سرنشین به یک جا استفاده می‌کند. هوشمندی این پرنده در هنگام پرواز موجب کنترل بسیار ساده آن می‌شود. علاوه بر این یک گیمبال دو محوره و همچنین دوربینی با کیفیت تصویر باورنکردنی از فاکتورهایی است که پرنده spark را به یک وسیله ای رویایی تبدیل می کند.

dji-spark-11


سیستم پردازش تصویر پرنده spark و هوشمندی آن مطمئنا شما را شگفت زده خواهد کرد. می توانید آن را روی دستان خود قرار داد تا این پرنده به راحتی لیفت کرده و صورت شما را به عنوان سوژه تصویر برداری شناسایی کند.
جالب است بدانید که برای گرفتن تصاویر متفاوت و ویدیوهای دیدنی از خودتان لازم به کنترل گیمبال ندارید. این پرنده به گونه ای برنامه ریزی و طراحی شده است که این امکان را به شما می‌دهد که به راحتی و فقط با حرکات دست گیمبال آن را کنترل کرده و زیباترین عکسها را از خود بگیرید.

dji-spark-06


بعد از گرفتن تصاویر هوایی به ساده ترین شکل ممکن فقط کافیست با برنامه DJI GO تصاویرتان را در شبکه های مجازی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
یکی از قابلیت‌های جذاب به این پرنده مدت TapFly آن است، کافی است نقطه مورد نظرتان را روی صفحه نمایش تلفن همراهتان با انگشت مشخص کنید تا spark با استفاده از تکنولوژی ویژن دقیقاً به همان نقطه رفته و تصاویر مورد نظرتان را ثبت کند.

dji-spark-07


از طرفی این پرنده برای تصویربرداری از سوژه های متحرک نیز بسیار مناسب است، چون با کمک مدل ActiveTrack میتواند روی سوژه مورد نظر شما قفل کرده و تنها از آن تصویر بگیرد.

 

dji-spark-12


مطمئنا به خاطر دارید که کوادکوپتر مویک دارای سیستم پردازش تصویری بود که به شما این امکان را می داد تا با حرکات دست خود به آن فرمان دهید. پرنده spark نیز دقیقاً دارای همین ویژگی و سیستم است تا به کاربر کمک کند بدون هیچ دشواری و به راحترین شکل از خود زیباترین تصاویر سلفی را بگیرد.
این پرنده دارای یک گیمبال دو محوره است که به طور چشمگیری لرزش و تاثیرات منفی آن را در عکس از بین می‌برد تا بتوانید تصاویری با بالاترین سرعت و دقت ثبت و ضبط کنید.

 

dji-spark-10


بدون شک دوربین چنین پرنده پرقدرتی باید دارای کیفیت بسیار بالایی باشد. پرنده spark دارای یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با سنسور 1/2.3 اینچی CMOS است که با وجود اندازه کوچک خود به شما قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 1080P را میدهد.

 

dji-spark-09


از دیگر ویژگی‌های مهم و قابل ذکر است پرنده spark می توان به سرعت آن که ۵۰ کیلومتر بر ساعت بوده ، اشاره کرد. این پرنده ۱۶ دقیقه زمان پرواز دارد و قابلیت ارسال تصویر زنده از فاصله ۲ کیلومتری را دارا می باشد .

 

dji-spark-08


سنسور عدم برخورد با موانع، قابلیت بازگشت به خانه و همچنین پرواز هوشمند از طریق GPS از جمله ویژگی هایی است که شاید باور نکنید در پرنده ای به این ابعاد جاسازی شده باشد.
در ویدیو زیر میتوانید بخش کوچکی از تکنولوژی فوق العاده این پرنده را مشاهده کنید. 

در پایان باید گفت درست است که مویک با قابلیت‌های فوق العاده‌‌اش، جای خود را به خوبی در میان هواداران باز کرده بود، اما شاید نتواند در مقابله با spark پیروز میدان باشد.
منبع : سایت DJI

Posted in اخبار

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA