• Slide 1

18مرداد

شرکت DJI ازفانتوم 3 استاندارد رونمایی کرد

برادر کوچکتر فانتوم 3 بزودی به بازار می آید

شرکت DJI ازفانتوم 3 استاندارد رونمایی کرد

روز چهارشنبه هفته گذشته شرکت DJI فانتوم 3 استاندارد را به بازار معرفی کرد. فانتوم 3 استاندارد بسیار از امکانات فانتوم 3 پروفشنال و ادونسد را ندارد اما در عوض قیمت آن 200 دلار کمتر است. برای آشنایی با این پرنده جدید با ادامه مطلب با ما همراه شوید.

blog-94.05.19-Phantom-3-Standard-1

در اوایل سال جاری، DJI از دو کوادکوپتر جدید – Phantom 3 Advanced و Phantom 3 Professional – رونمایی کرد. این دو فانتوم با قیمت 1259 و 999 دلار، قابلیت‌های زیادی را در اختیار کاربران و خریداران خود قرار می‌دهند، اما با این حال قیمت گرانی دارند. به همین دلیل DJI اکنون از مدل ارزان‌تر و ساده‌تری با نام Phantom 3 Standard، وارد بازار کوادکوپترها شده است.

مدل استاندارد مانند مدل‌های قبل مجهز به یک دوربین ویدئویی نصب شده بر روی گیمبال سه محوره است. این دوربین با ماکزیمم رزلوشن 2.7K/30fps، درواقع رزولوشن بیشتری را نسبت به مدل Advanced با 1080p/60fps ارائه کرده، اما رزولوشن آن از دوربین پروفشنال با 4k/30fps کمتر است.

blog-94.05.19-Phantom-3-Standard-3

همچنین مانند دو فانتوم 3 دیگر، مدل استاندارد هم مجهز به قابلیت پخش ویدئوی زنده720p در موبایل کاربر، قابلیت‌های مکان‌نمایی با GPS و تابع بازگشت به خانه، و زمان پرواز حدود 25 دقیقه در هر بار شارژ باتری لیتیوم-پلیمر خود می‌باشد. آپدیت‌های نرم‌افزاری آینده به این کوادکوپتر اجازه خواهد داد تا از مسیرهای پرواز از پیش تعیین شده پیروی کرده، در بالای سر کاربر پرواز کند (حالت Follow Me).

blog-94.05.19-Phantom-3-Standard-4

اما از طرفی درحالیکه مدل‌های Professional و Advanced فانتوم 3 هر دو از سیستم‌های ماهواره‌ای GPS و GLONASS برای ناوبری/موقعیت‌یابی استفاده می‌کنند، مدل استاندارد تنها از GPS بهره می‌برد. علاوه بر این، استاندارد فاقد بینایی رو به پایین و سنسورهای اولتراسونیک (Optical Flow) دو مدل دیگر است که به آنها امکان اطلاع از موقعیت‌شان حتی در فضای بسته و خارج از محدوده‌ی ماهواره‌ای را می‌دهد.

اپلیکیشن اختصاصی DJI بانام Go App امکان کنترل پهپاد را بوسیله گوشی‌های هوشمند و از طریق وای‌فای فراهم می‌سازد.

کنترلر پهپاد، نسخه ارتقایافته کنترلر «فانتوم ۲ ویژن پلاس» می باشد که بوسیله وای‌فای به پرنده متصل می‌شود.

blog-94.05.19-Phantom-3-Standard-8-remote

درنهایت، قابلیت کنترل این دستگاه جدید از فاصله‌ی یک کیلومتری، کمتر از مسافت کنترل دو کیلومتری دو کوادکوپتر دیگر است. دلیل این امر آن است که درحالیکه مدل استاندارد از وای-فای بهره می‌برد، اما دو فانتوم دیگر مجهز به سیستم ارتباط Lightbridge کمپانی DJI هستند.

قیمت تعیین شده برای فانتوم 3 استاندارد 800 دلار می باشد.

blog-94.05.19-Phantom-3-Standard-6

Posted in اخبار

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA