• Slide 1

13تیر

مقایسه دوربین فانتوم 4 ، مویک و اسپارک

بعد از رونمایی از مویک کاربران زیادی بین انتخاب این پرنده و فانتوم ۴ که قبل از آن رونمایی شده بود، سر در گم شدند. مقایسه ابعاد کوچک مویک از یک طرف و دوربین با کیفیت بالاتر و حرفه‌ای تر فانتوم ۴ از طرف دیگر باعث شد تصمیم گیری برای خرید گزینه مناسب کمی دشوار شود.
اما شرکت دی جی آی اخیرا به این دشواری دامن زده و به از پرنده فوق العاده هوشمند خود به نام اسپارک رونمایی کرده است. اگر اولویت کاربر در خرید پرنده بدون سرنشین ابعاد آن باشد، مسلما نیازی به راهنمایی ندارد. اما مشکل انتخاب زمانی بروز می‌کند که اولین و مهمترین فاکتور کاربران برای خرید، دوربین پرنده باشد. در این مطلب به بررسی و مقایسه دوربین سه پرنده فانتوم ۴ ، مویک و اسپارک خواهیم پرداخت.

بدون شک یک تصویر مناسب گویاتر از هزاران کلمه است. در ویدیو زیر می توانید مقایسه کیفیت دوربین های فانتوم ۴ ، مویک و اسپارک را به صورت کنار هم مشاهده کنید.

 

با بررسی تصاویر فوق می‌توان به این نتیجه رسید که تصاویر ضبط شده توسط مویک و اسپارت از نظر ظاهری تشابه زیادی با هم دارند، هرچند از نظر مشخصات رنگ کاملاً متفاوتند. پس در اینجا سلیقه شخصی کاربر است که تصمیم میگیرد کدام یک دوربین بهتری از لحاظ مشخصات نوری دارند. اما تفاوت اصلی، محسوس و بارز میان دوربین اسپارک و فانتوم ۴ است که در شب و روز گرفته شده است! مزیت بزرگ مویک و فانتوم ۴ نسبت به اسپارک این است که علاوه بر تصویربرداری 4K می توانید کنترل کاملی روی پروفایل های رنگ و تنظیمات سبک داشته باشید. شاید بتوان گفت اسپارک شمارا نسبت به فانتوم ۴ و مویک در این زمینه کمی محدودتر می‌کند ، ولی نمیتوان از ابعاد کوچک آن و همچنین قدرت فوق العاده آن در نشست و برخواست و پردازش تصویر چشم پوشی کرد.

blog-960413-spark-mavic-phantom-02

با استفاده از مطالب یاد شده می توان گفت اگر کاربر قصد خرید یک پرنده برای مصارف شخصی را دارد، شاید اسپارک و بعد از آن مویک گزینه بسیار خوبی برای او باشند. قدرت تیک آف هوشمند اسپارک از یک طرف و همچنین ابعاد آن از طرف دیگر می‌توانند آن را به پرنده مناسب‌تری برای مصارف شخصی تبدیل کند. اما برای مصارف حرفه ای تر استفاده از فانتوم ۴ و کیفیت دوربین آن بدون شک بسیار بهتر است و اگر ابعاد نیز در این مورد مهم است مویک می تواند جایگزین مناسبی برای فانتوم ۴ باشد.

Posted in بررسی های تخصصی

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA