• Slide 1

06آبان

AV500W ، اولین هلیکوپتر بدون سرنشین تهاجمی

کشور چین به تازگی از یک هلیکوپتر بدون سرنشین رونمایی کرده است که میتواند به عنوان یک سلا ح در جنگ‌های آینده بشر مورد استفاده قرار گیرد. این هلیکوپتر که AV500W نام دارد در نمایشگاه تیانجین در معرض دید بازدیدگنندگان قرار گرفت.

هلیکوپتر AV500W که توسط شرکت هواپیمایی AVIC در چین ساخته شده است در چهارمین نمایشگاه هلیکوپتر در چین رونمایی و در معرض دید علاقه مندان قرار داده شد. در این نمایشگاه بیش از 400 شرکت سازنده و تامین کننده قطعات از 22 کشور از سراسر جهان دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند.

blog-AV500W-03


هلیکوپتر AV500W در واقع سلاح برای مبارزه با تهدیدهای شورشی و تروریستی است که روز به روز در جهان در حال گسترش می باشد و به نظر میرسد برای کشورهای درگیر جنگ با تروریسم میتواند بسیار موثر ، کمک کننده و مقرون به صرفه هم از نظر اقتصادی و هم از نظر نیروی انسانی باشد. طراحان این هلیکوپتر معتقدند که این پهپاد برای جلوگیری از تهدیدات تروریستی موجود در کشورهای خاورمیانه بسیار مفید و کارآمد خواهد بود.

blog-AV500W-02


هلیکوپتر AV500W حدودا 720 سانتی متر طول و 450 کیلوگرم وزن دارد. حداکثر سرعت این هلیکوپتر به 170 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و میتواند تا فاصله 4000 متری پرواز کند. از نکات قابل توجه این پهپاد زمان پرواز بسیار ایده آل آن است که به چهار ساعت می‌رسد.
از طرفی یکی دیگر از ویژگی‌های بارز این پهپاد امکان حمل تسلیحات و تجهیزات نظامی تا 120 کیلوگرم است که همین قابلیت سبب شده تا این پهپاد بتواند چهار موشک هوا به زمین را که با استفاده از فناوری رادار هدایت می‌شوند، حمل کند.

blog-AV500W-04


با توجه به گفته سازندگان این پهپاد، AV500W پرواز آزمایشی خود را با موفقیت انجام داده و حتی شلیک‌های موشک هم از آن به خوبی و با دقت بالا صورت گرفته است. دیگر آزمایشات مربوط به این پهپاد تا اواخر سال جاری میلادی تکمیل خواهد شد و احتمالا در سال 2018 به تولید انبوه برسد تا کمکی برای مقابله با تروریست ها در جهان باشد.

 

blog-AV500W-05

Posted in اخبار

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA