• Slide 1

گام دوم: متصل کردن اتوپایلوت به رادیو کنترل
0.0/5 امتیاز (0 رای)

برای تبدیل هواپیمای مدل خود به یک پهپاد کافی است یک اتوپایلوت بین گیرنده رادیو و سرووها قرار دهید تا اتوپایلوت بتواند کنترل هواپیمای شما را در اختیار بگیرد.برای این کار باید با کابل های مادگی-مادگی گیرنده رادیو را به ورودی های APM ، و سرووها(و اسپید کنترل برای هواپیماهای الکتریکی) را به خروجی های متصل کنید.

لوازمی که نیاز خواهید داشت:

  • یک رادیو حداقل 5 کانال.(توصیه ما 7 کانال یا بیشتر است)
  • کابل مادگی-مادگی برای هر کانال
  • یک منبع تغذیه. برای هواپیماهای الکتریکی معمولا اسپید کنترل استفاده می شود. برای هواپیماهای بنزینی/سوختی باید از باتری جداگانه برای رادیو خود استفاده کنید.

ورودی ها:
گیرنده رادیو خود را با کابل های مادگی-مادگی مطابق ترتیب نشان داده شده به ورودی های APM2.5 متصل کنید.هر کانالی که می خواهید توسط APM کنترل شود باید به یک ورودی در APM متصل شود. معمولا سوئیچ Mode (ورودی 8 برای Arduplane)می تواند به هر یک از کانال های سه موقعیتی متصل شود.(برای اکثر افراد کانال 5). در این رابطه در قسمت های بعدی بیشتر توضیح داده خواهد شد.
سمت منفی (به رنگ مشکی یا قهوه ای) هر کانکتور باید بیرون باشد، یعنی نزدیک به لبه بورد.

FRAMES_input_PLANE

توجه:الوان (ترکیب الویتور/ایلرون، مثل بال های پرنده) نیز توسط این اتوپایلوت پشتیبانی می شود. کافی است آنها را به دو کانال اول همانگونه که به گیرنده رادیو متصل می کنید، وصل کنید. تنظیمات مربوطه را بعدا انجام خواهید داد.

straight_connector_APM2

right-angle_connector_APM2

اگر هواپیمای شما V-tail است، باید رادر و الویتور را با یک سخت افزار جداگانه میکس کنید، ولی نمی توانید مستقیما به اتوپایلوت متصل کنید.
خروجی ها
سرووها و سایر وسایل را مطابق شکل به APM وصل کنید.

تنظیم 4 کاناله معمولی:
1:ایلرون   2:الویتور  3:گاز(throttle)   و   4:رادر

تنظیم الوان(elevon):
1:الوان راست    2:الوان چپ     3:گاز (throttle)

 FRAMES_PLANE

نصب روی هواپیما
لازم است هنگام قرار دادن اتوپایلوت روی هواپیما به جهت آن دقت کنید.باید کانکتور رسیور به سمت جلو و کابل های سروو سمت عقب باشند. همچنین روی بورد باید به سمت بالا باشد. برای یادآوری جهت، فلشی هم زیر بورد چاپ شده است.

APM2_FWD

وقتی APM متصل است، لازم است مطمئن شوید هیچ گونه حرکتی ندارد. بهتر است آنرا در نزدیک ترین مکان ممکن به مرکز جرم قرار دهید. (زیرا لرزش ها کمتر است) و  آنرا با چسب فومی یا پیچ روی یک سکوی محکم نصب کنید و مطمئن باشید که اتوپایلوت کاملا صاف و همسطح با بدنه هواپیما است.

  • یکشنبه, 23 مهر 1391
  • 5213

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA