• Slide 1

برنامه ریزی مأموریت
0.0/5 امتیاز (0 رای)

برنامه ریزی مأموریت

با استفاده از شما می توانید نقاط دلخواه خود را تنظیم کرده یا دستورات دیگری بدهید.در منوی کشویی در هر سطر دستور مورد نظر خود را انتخاب کنید. موقعیت جغرافیایی lat و lon را می توانید با کلیک روی نقشه مشخص کنید. ارتفاع نشان داده شده نسبی است. بنابراین اگر 100متر را تعیین کنید، 100متر بالاتر از شما پرواز می کند.

 missionplanner2

موقعیت خانه را می توانید با کلیک روی lat یا lon خانه و سپس کلیک روی نقشه مشخص کنید.
دقت کنید اگر «Absolute Alt» تیک خورده باشد، ارتفاع به صورت مطلق در نظر گرفته می شود و نه ارتفاع بالاتر از موقعیت شما. اگر تیک نخورده باشد، ارتفاع نسبی خواهد بود.
Default Alt ارتفاع پیشفرض هنگام وارد کردن نقطه های جدید است. اگر «Hold Default ALT» تیک خورده باشد این ارتفاع برای مود RTL نیز استفاده می شود. اگر این گزینه غیر فعال باشد RTL در ارتفاعی که این مود را انتخاب می کنید انجام خواهد شد.

Verify height به این معناست که Mission Planner از اطلاعات google maps استفاده می کند تا ارتفاع مورد نظر شما را در هر نقطه اعمال کند.بنابراین اگر نقطه شما روی یک تپه است mission planner ارتفاع را به اندازه ارتفاع تپه افزایش می دهد. این کار روش خوبی است تا مطمئن شوید به کوه ها برخورد نخواهید کرد!

وقتی مأموریت مورد نظر خود را برنامه ریزی کردید دکمه «Write» را انتخاب کنید تا در حافظهEEPROM ذخیره شود. برای اطمینان بیشتر می توانید با فشردن دکمه «Read» مأموریت ذخیره شده را مشاهده کنید. می توانید مأموریت های مختلف را با فشردن دکمه «Save WP File» روی حافظه رایانه خود ذخیره کنید.
چند نکته:
Prefetch: شما می توانید نقشه ها را ذخیره کنید تا در زمین پرواز احتیاجی به اینترنت نداشته باشید. روی دکمه Prefetch کلیک کنید، alt را نگاه دارید و دور منطقه مورد نظر یک مستطیل بکشید.
Grid: این گزینه به شما این امکان را می دهد که یک چند ضلعی رسم کنید (راست کلیک) و نرم افزار به طور خودکار نقطه ها را ایجاد می کتد.
تعیین خانه: تعیین خانه بسار راحت است. کافی است روی «Home Location» کلیک کنید تا مختصات فعلی شما به عنوان خانه در نظر گرفته شود.
تعیین فاصله نقطه ها: کافی است روی یک نقطه کلیک کرده و Measure Distance را انتخاب کنید. سپس روی نقطه بعدی کلیک کرده و مجددا Measure Distance را انتخاب کنید. پنجره جدیدی باز می شود و فاصله بین دو نقطه را به شما نشان می دهد.

  • چهارشنبه, 26 مهر 1391
  • 3513

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA