• Slide 1

گام اول: دانلود و نصب Mission Planner
4.5/5 امتیاز (2 رای)

ابتدا باید فابل نصبی Mission Planner را دانلود کنید.این برنامه را می توانید از قسمت دانلود ها در سایت http://code.google.com/p/ardupilot-mega دانلود کنید. نام فایل مربوطه APMPlanner[version].msi می باشد. با توجه به سیستم عامل خود نسخه 32 بینی یا 64 بیتی را انتخاب نمایید. ضمنا می توانید نسخه 1.2.13 را برای ویندوز 64 بیتی از اینجا دانلود کنید.

installation

تمال زیاد اخطار زیر را دریافت خواهید کرد که در این صورت Install this driver software anyway را انتخاب کنید.
(توجه: اگر خطای نصب directX را دریافت کردید این بدین معناست که نسخه DirectX شما به روز نیست.)
اکنون می توانید اتوپایلوت خود را با کابل USB به کامپیوتر متصل نمایید. صبر کنید تا ویندوز آنرا شناخته و درایور ها را نصب کند.

driver1

از USB hub استفاده نکنید و اتوپایلوت را مستقیما به کامپیوتر خود وصل کنید. (بسیاری از هاب ها نمی توانند توان الکتریکی مورد نیاز را تامین کنند.) توجه کنید برق مورد نیاز اتوپایلوت از طریق USB تامین شده و نیازی به اتصال باتری جداگانه نیست.

driver4

اکنون باید APM توسط Device Manager ویندوز شما شناسایی شده باشد.( Device Manager را می توانید در Control Panel/System پیدا کنید.). ممکن است شماره پورت COM شما با توجه به تعداد دستگاه های متصل، با آنچه در تصویر نشان داده شده متفاوت باشد. شما برای همه ی اتصالات APM با رایانه خود از یک پورت استفاده خواهید کرد. سپس نرم افزار Mission Planner را باز کنید.
دکمه «connect» را فشار ندهید. باید ابتدا فیرمور مناسب را بارگذاری کنید.
برای این کار وارد زبانه Firmware شوید و هواپیمای آبی رنگ را انتخاب کنید. APM به طور خودکار اتوپایلوت را شناسایی کرده و پس از دریافت آخرین کد آنرا روی بورد APM شما بارگذاری می کند. (به دلیل اعمال تحریم ها باید از VPN استفاده کنید)

firmware

توجه: پس از نصب Mission Planner، اگر به روز رسانی جدیدی برای نرم افزار موجود باشد خود برنامه به شما اطلاع داده و آپدیت می شود. بنابراین نیازی به نصب مجدد نیست.
  • شنبه, 22 مهر 1391
  • 6443

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA