• Slide 1

مقدمه و تنظیمات اولیه
3.7/5 امتیاز (3 رای)

مقدمه

مولتی وی میکرو و نانو وی هر دو یک کنترلر کامل جهت نصب بر روی تمامی سایزهای مولتی روتورها طراحی و ساخته شده است.هر دوی این کنترلرها داری شتابسنج ۳محوره و جایروسکوپ ۳محوره می باشند و در بردهای میکرو یک قطب نما و بارومتر نیز اضافه شده است. این بردها جهت استفاده از کدهای پروژه مولتی وی ساخته شده اند(www.multiwii.com) و همچنین از کدها و کتابخانه ارزشمند پروژه آردئینو استفاده میکند.

یک عدد میکروکنترلر ۸ بیتی AVR استفاده شده است که دارای ۶ خروجی PWM با رزولوشن بالاست همچنین دارای پورت مجزای USB میباشد و احتیاجی به آداپتورFTDI نیست و همچنین توانایی ارتباط با انواع رسیورها را دارا می باشد.

نمایش پین های برد میکرو

pins

همانطور که مشخص است کانال های رادیو را به ورودی ها و اسپیدکنترل ها را به خروجی ها متصل میکنیم، به جهت پین ها توجه داشته باشید که پایه منفی باید به سمت بیرون برد باشد.

بخش تغذیه

برد کنترلی میکرو وی دارای دو بخش تغذیه است: ۵ولت UBEC اتصال باتری ۲الی ۳ سل لیتیوم پلیمر توجه داشته باشید که بخش ۵ولت از خود اسپیدکنترل تامین میشود و برای اتصال باتری نیز تنها از باتری های ۲ یا ۳ سل استفاده کنید.

taghzieh

اتصال رادیو کنترل

برای راه اندازی برد شما به یک رادیو کنترل ۴ کانال به بالا(۶کانال توصیه میشود) احتیاج دارید که نحوه اتصال آن در شکل زیر مشخص شده است

radio

اتصال اسپیدکنترل ها

برد میکرو وی توانایی اتصال به ۸ موتور را دارا می باشد و همچنین۶ سروو اضافی را میتواند پشتیبانی کند که نحوه اتصال آنها را در زیر میتوان مشاهده کرد

speed

speed

آرایش موتورها و جهت نصب برد

توجه داشته باشید که شماره های مشخص شده همان شماره پین هایی ست که بر روی برد چاپ شده است و رنگ های زرد رنگ دارای جهت ساعت گرد و رنگ آبی نشان جهت چرخش پادساعتگرد میباشد.

setup

لازم به ذکر است که بهترین محل برای نصب برد نزیک ترین نقطه به مرکز ثقل پرنده یا وسط آن می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • چهارشنبه, 23 مرداد 1392
  • 2690

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA