• Slide 1

تست اولیه
5.0/5 rating 1 vote

در این مرحله ابتدا تمامی اتصالات و ترتیب سیم ها و کانکتور ها را چک می کنیم. باید توجه داشت که ترتیب سیم ها به صورت زیر باشد.(یعنی سیم مشکی یا منفی هر اسپید کنترل را به بیرونی ترین پین متصل کنید و همینطور برای سیم های مربوط به رسیور)

توجه داشته باشید که تغذیه مورد نیاز برد از خود اسپید کنترل ها تامین می شود و تامین برق مورد نیاز رسیور نیز از خود بر کنترلی تامین می شود. پس دیگر احتیاج به هیچ باتری برای اتصال به رسیور رادیو نیست. (مجددا تاکید می کنم در ترتیب و جهت اتصال سیم ها حداکثر دقت را داشته باشید.)

تنظیمات رادیو:

رادیو مورد استفاده باید حداقل دارای 4 کانال باشد که این 4 کانال مستقیما به برد کنترلی متصل می شوند.تنظیمات رادیو خود را روی پیشفرض گذاشته  (در مود هواپیما و احتیاج به هیچ میکسی نیست و تمامی تریم ها و EPA ها به صورت پیشفرض باقی بمانند). بهترین راه factory reset رادیو است.

سپس با توجه به نوع رادیو خود تنظیمات گاز را باید تغییر دهید. مثلا رادیو Futaba  در حالت پیشفرض آن گاز به صورت reverse می باشد و باید آن را reverse کنید. خوب دیگر نیاز به هیچ تغییری نیست. و هیچ تنظیم اضافه ای ا انجام ندهید.

تنظیمات اسپید کنترل ها:

قابل ذکر است انجام ین تنظیمات الزامی نیست. اما برای پرواز بهتر انجام آنها توصیه می شود. این تنظیمات را در صورتی اجام دهید که کاملا بر نحوه انتخاب برنامه های مرتبط به اسپید کنترل خود آگاه باشید و اسپید کنترل شما قابل برنامه ریزی باشد.


تنظيمات پيشنهادي براي يک مولتي روتور به صورت زير است:

Brake: OFF
Battery type: NiMh (حتي در صورت استفاده از ليتيوم پليمري)
Startup: Normal
Cut Off Type: soft cut
Cut Off Voltage: Low (or even better turn the ESC LVC completely off is that option is available)
Timing Mode: Low to Middle
Governor Mode: Off

بعد از انجام تنظيمات لازم است تا اسپيد کنترل خود را کاليبره کنيد، که اين کار را با توجه ديتاشيت اسپيد کنترل خود انجام دهيد. لازم به ذکر است کاليبراسيون ميبايست به صورت جداگانه براي هر کدام از اسپيد کنترل ها انجام شود.

پرواز اوليه:

در اين مرحله مي بايست تمامي تجهيزات خود را طبق مطالب گفته شده آماده کرده و بر روي ايرفريم خود بسته باشيد، توجه شود که ملخها نبايد نصب باشند ، سپس ابتدا راديو کنترل خود را روشن کرده و آنگاه باتري را به اسپيد کنترل ها متصل کنيد و منتظر بمانيد تا موتور ها بيپ کنند سپس طبق آنچه گفته شد استيک مربوط به رادر را به سمت راست يا چپ منحرف کنيد تا LED روشن شود ، حال به آرامي استيک تراتل را بالا آورده تا موتورها روشن شوند سپس مولتي روتور خود را در دست بگيريد و با کج کردن آن در هر محور مي بايست موتور همان سمت که به سمت پايين مايل شده است سرعتش افزايش يابد. اين کار را براي محور ديگر نيز انجام دهيد. در صورت مشاهده معکوس بودن جهت ها طبق تنظيمات گفته شده در اينجا جهت جايرو آن محور را تغيير دهيد.

پس از انجام مراحل گفته شده نوبت به تست با ملخ ميشود که اين مرحله بايد با تمام دقت انجام شود.

ابتدا ملخ ها را با توجه به جهت آنها بر روي موتور ها محکم کرده و سپس با روشن کردن مولتي روتور خود تراتل را تنها کمي افزايش دهيد تا جهت چرخش هر کدام از موتور ها را متوجه شويد و در صورت ديدن معکوس بودن جهت آنها ميتوانيد با تعويض 2 سيم از 3 سيم متصل به موتور جهت چرخش موتور را تغيير داده .

بعد از انجام مراحل بالا و اطمينان از چرخش درست هر کدام از موتور ها دوباره مولتي روتور خود را در دست گرفته(بالاي سر خود قرار دهيد تا ملخها به شما آسيبي نرسانند) و با کج کردن آن در هر محور ميبايست مولتي روتور از کج شدن خود ممانعت کند و با افزايش وکاهش دور موتور ها سعي در پايدار نگه داشتن خود داشته باشد.

اگر تغييرات دور موتور ها بسيار سريع است ميبايست پتانسيومتر مربوط به آن محور را کاهش داده تا حالت مطلوب نزديک شود. حالا شما آماده تيک آف هستيد! ابتدا سعي کنيد مولتي روتور خود را در فضاي باز و بر روي سطحي نرم همچون چمن قرار داده و به آرامي اقدام به تيک آف کنيد. بعد از اولين پرواز با توجه رفتار پرنده پتانسيومتر ها را آنقدر تغيير دهيد تا پرنده به پايداري مطلوب برسد.

  • سه شنبه, 05 ارديبهشت 1391
  • 5477

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA