• Slide 1

گام سوم:تنظیمات اولیه APM
5.0/5 امتیاز (2 رای)

 گام سوم:تنظیمات اولیه APM

توصیه ما این است که برای تنظیم APM از Mission Planner استفاده کنید. پس از بارگذاری فیرمور، مطمئن شوید که COM و buad rate درست انتخاب شده است و روی Connect در گوشه ی بالای راست کلیک کنید.میزان buad rate به صورت پیشفرض 115200 است .در این صورت Mission Planner به اتوپایلوت شما متصل خواهد شد.
(اگر اولین بار است که از APM استفاده می کنید، کد بارگذاری شده حافظه فلش را فرمت خواهد کرد که ممکن است با اتصال MAVlink تداخل پیدا کرده و خطای اتصال را نشان دهد. در این صورت آنرا رها کرده و چند دقیقه بعد مجددا تلاش کنید.)
اکنون روی دکمه Setup که در تصویر هم نشان داده شده کلیک کنید.

mavsetup

این کار شما را به صفحه تنظیمات خواهد برد.
مراحل تنظیمات
1. کالیبره کردن ورودی ها(Radio Calibration)

radio_setup
ابتدا باید رادیو خود را روشن کنید. . اگر قبلا هواپیما خود را تریم نکرده باشید لازم خواهد بود تا پس از تریم هواپیما ، مجددا عمل کالیبره کردن را انجام دهید. این کار بسیار ساده است و در زمین پرواز هم می توانید آن را انجام دهید.کانال ها مطابق تصویر روبرو اختصاص داده شده اند. با حرکت دادن استیک رادیو باید ستون مربوطه حرکت کند.برای تنظیم مرز برای هر ورودی روی «Calibrate Radio»کلیک کنید.ستون های قرمز ظاهر می شوند.استیک های خود را چندین مرتبه در همه جهات کامل بچرخانید تا حداقل و حداکثر بازه تغییرات آن مشخص شود. این کار را برای کلید هایی که به اتوپایلوت متصل کرده اید نیز انجام دهید.  در همین صفحه می توانید سروو را معکوس کرده و حالت الوان را انتخاب کنید. پس از اتمام دکمه save را فشار دهید.

MPradio

2. تنظیم مودهای پروازی
شما می توانید مودهای مختلف پروازی را با دکمه تعویض مود رادیو خود انتخاب کنید.کانالی که به تعویض مود اختصاص داده شده باید به ورودی 8 متصل شده باشد. وقتی وضعیت دکمه تعویض مود را تغییر می دهید، مشاهده می کنید که خط دیگری به رنگ سبز در می آید.می توانید از منو موجود برای تعویض مود پروازی استفاده کنید.دقت کنید مود 6 همواره Manual است و امکان تعویض آن وجود ندارد.(به دلایل امنیتی)

mpmodes

3. انجام تنظیمات سخت افزاری
در این زبانه می توانید به APM بگویید که چه سنسورهایی به آن متصل کرده اید.کافی است مربع کنار آن را تیک بزنید. در صورتی که در مورد نحوه تنظیم این سنسورها سوالی دارید می توانید در انجمن سایت رها آنرا مطرح کنید. دقت کنید سنسور قطب نما روی APM ارسال شده توسط گروه رها موجود است. بنابراین لازم نیست تیک کنار قطب نما را حذف کنید.

mphardware

4. اگر از یک هواپیمای استاندارد که فایل تنظیمات آن موجود است استفاده می کنید فایل مربوطه را با استفاده از Mission Planner روی بورد بارگذاری کنید. برای مشاهده لیست هواپیماهای استاندارد به این صفحه بروید. اگر از این هواپیما ها استفاده نمی کنید باید خودتان تنظیما ترا انجام دهید
5. اکنون می توانید به زبانه Flight Data بروید و تغییرات زاویه نسبت به زمین را مشاهده کنید 

Missionplanner1

  • دوشنبه, 24 مهر 1391
  • 4360

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA