• Slide 1

استفاده از نرم افزار کنترل زمینی GCS
3.0/5 rating 1 vote

hud

در تصویر بالا امکانات مختلف نرم افزار مشخص شده است. در ضمن لازم است به دو نکته زیر توجه کنید:
> وقتی GPS قفل شده باشد نقشه فقط موقعیت فعلی شما را نشان می دهد.
> به حرکت صفحه افق دقت کنید. وقتی هواپیما به سمت کج می شود، صفحه افق به سمت راست کج می شود.یکی از ویژگی های پرکاربرد در پهپاد ها استفاده دستورات لحظه ای به جای یک ماموریت از قبل برنامه ریزی شده است. برای این کار کافی است روی نقشه راست کلیک کرده و «Fly To Here» را انتخاب کنید. پس از این کار هواپیما به نقطه مشخص شده رفته و تا زمانی که دستور بعدی به آن داده شود همانجا چرخ می زند. این مود پرواز «Guided Mode» نام دارد. دقت کنید این مود یک مود جداگانه است و اگر نمی خواهید در این مود بمانید باید آنرا به Auto یا پایدار کننده یا ... تغییر دهید. اگر مود را به Auto تغییر دهید مأموریت از همانجایی که رها شده بود ادامه پیدا می کند.

مود های پروازی

Ardupilot مود های مختلفی برای پرواز دارد که می توانید آن را از طریق نرم افزار ایستگاه زمینی تنظیم کنید. برخی از مهمترین این مود ها به شرح زیر هستند:
Manual: پرواز معمولی با رادیو بدون پایدر کننده
Stabilize: پرواز با رادیو کنترا همراه با پایدار کننده
Fly By Wire A: اتوپایلوت زوایای رول و پیچ معین شده توسط استیک های رادیو کنترل را نگه می دارد. گاز (Throttle) نیز توسط پارامترهای THR_MIN و THR_MAX محدود می شود. دقت کنید مقدار پیش فرض برای THR_MIN صفر است.ضمنا زاویه رول از زاویه تنظیم شده فراتر نمی رود. این مود برای مبتدیان بسیار مناسب می باشد.
FLY BY WIRE_B: این مود به سنسور سرعت نیاز دارد. در این مود اتوپایلوت سعی می کند هواپیما را در ارتفاع تنظیم شده نگه دارد. گاز نیز توسط اتوپایلوت کنترل می شود. 
AUTO: هواپیما نقاط تعیین شده را دنبال خواهد کرد.
RTL: هواپیما به محل ایستگاه زمینی (خانه( بازگشته و در ارتفاع تعیین شده دور می زند.
LOITER: هواپیما در موقعیت فعلی خود دور می زند.

 

  • پنج شنبه, 27 مهر 1391
  • 3955

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA