• Slide 1

اولین پرواز
4.0/5 rating 1 vote

اولین پرواز

قبل از پرواز این موارد را حتماً چک کنید:
کالیبراسیون زمینی: مود را روی Manual تنظیم کنید و بورد را روشن کنید. وقتی بورد را در زمین پرواز روشن می کنید، باید هواپیما را در حالت کاملا افقی قرار دهید(اگر هواپیما شما چرخ دم دارد، دم را بلند کنید تا افقی شود) تا سه چراغ رنگی دیگر چشمک نزنند(حدوداً 30 ثانیه). این بدین معنی است که جایرو ها کالیبره شده اند و آماده پرواز هستید (با فرض اینکه GPS قفل شده باشد).
پس این کار باید صبر کنید تا GPS قفل شود. اگر صبر نکنید، موقعیت خانه به درستی تنظیم نمی شود و ارتفاع سنج بارومتری اشتباه کالیبره می شود. معمولا قفل کردن GPS کمتر از 2 دقیقه طول می کشد. اگر از ماژول Mediatek استفاده می کنید چراغ آبی رنگ 

هنگام فرایند قفل کردن چشمک می زند، و وقتی قفل شد رنگ آن ثابت می شود. وقتی این اتفاق افتاد باید چشمک زدن چراغ قرمز رنگ روی بورد متوقف شود.اگر اینگونه نشد، دکمه ریست را فشار دهید. پس از بوت شدن مجدد APM باید رنگ چراغ قرمز رنگ ثابت شده باشد. توجه داشته باشید که آنتن GPS باید مستقیماً به سمت آسمان باشد وترجیحا دور از سایر ماژول های ارتباطی قرار دهید.
قبل از هر پرواز: قبل از برخاست حتماً هواپیما را با دست بگیرید و آنرا در مود پایدارکننده قرارداده و در جهت ها ی مختلف کج کنید تا مطمئن شوید حرکت سطوح کنترل در راستای بازگرداندن هواپیما به حالت افقی است. با این کار مطمئن می شوید هیچ کانالی اشتباهی معکوس نشده است. شما باید قبل از هر پرواز حتما این کار را انجام دهید. انجام ندادن این کار اصلی ترین علت سقوط ها است.
اولین پرواز:
توصیه اکید می شود برای اولین پرواز اتوپایلوت را در مود پایدار کننده یا Fly by Wire قرار دهید و عملکرد سطوح کنترل را بدقت مشاهده کنید.وقتی به هواپیما زاویه pitch یا roll می دهید باید آنرا به حالت افقی بازگرداند.
پرواز دوم:
اتوپایلوت را در مود RTL قرار دهید تا مسیریابی هواپیما را چک کنید. هواپیما باید به خانه بازگشته و بالای سر شما در ارتفاع ثابت چرخ بزند.
اگر مرحله با موفقیت انجام شد می توانید به اتوپایلوت خود نقطه داده و آنرا در مود Auto تست کنید.

  • سه شنبه, 25 مهر 1391
  • 3952

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA