• Slide 1

آموخته‌های تاریخی
0.0/5 امتیاز (0 رای)

1. عملکرد ضعیف موتورها عملکرد ضعیف موتورها

از سال 1940 نشان داده شد که هواپیمای CC-1 به دلیل موجود نبودن یک موتور مناسب و بهینه نمی‌تواند با هواپیماهای مشابه زمان خود رقابت کند. حتی اصلاحاتی هم روی موتور piasecki pathfinder انجام شد تا سرعت رو به جلو را بهبود ببخشد. Flying Hiller Platform به دلیل قدرت کم موتور نتوانست آرزوها را برآورده سازد.

2. پایداری نامطلوب در تغییر وضعیت سکون به حرکت

 این مشکل کاملا در Ryan XV5A/B و ِDook Vz-4 وجود داشت. بدون استفاده از سیستم پایدار کننده برای تصحیح نوسانات رندم و ناگهانی، خلبان باید یک هواپیمای کنترل ناپذیر را هدایت می‌کرد.

انتقال از حرکت سکون به حرکت روبه جلو و عکس آن نیز یک منشا برای ناپایداری بوده است.از جمله علل این ناپایداری می‌توان به سرعت کم رو به جلو و نیروی پسای داکت اشاره کرد.

3. بازگشت گازهای داغ

این مشکل بیشتر در خصوص پرنده‌هایی که نزدیک زمین شناور بودند وجود داشت چرا که گازهای داغ پس از برخورد به زمین به داخل موتور بازمی‌گشتند و کارایی را به شدت کاهش می‌دادند.

این مشکل در Ryan-XV-5A/B کاملا مشهود بود. هم‌چنین برخی مواقع گازهای خروجی به اندازه‌ای داغ بود که می‌توانست سبب فرسایش زمین شود.

4. قدرت کنترل پایین روی پره‌ها

هرچند پیکربندی‌های مختلف و متعددی با موفقیت آزمایش شدند، سیستم کنترل پره برخی مواقع قدرت لازم را برای انجام حرکت‌های مورد نظر نداشتند. به عنوان مثال Ryan XV-5A/B برخاست‌های کوتاه نامطلوبی داشت چرا که بیشترین زاویه چرخش پره‌ها فقط 45 درجه بود و نرخ چرخش نیز آن‌قدر کم بود که عملا نمی‌توانست نیروی لیفت موثری برای کوتاه‌کردن مسیر برخاست نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر تامین کند.

5. نیروهای القایی و پسای ناشی از داکت‌ها

هواپیماهای Dook Vz-4 و Bell X-22A برای رسیدن به سرعت‌های بالا مشکل اساسی داشتند چرا که داکت‌ها نیروی پسای زیادی تولید می‌کردند. همچنین هر دو پرنده نمی توانستند در جایی که بادهای جانبی می‌وزید پرواز کنند. کوچکترین باد جانبی آن‌چنان نیرویی روی داکت‌های بزرگ ایجاد می‌کرد که کنترل پرنده بسیار مشکل می‌شد.

6. مصرف سوخت زیاد

اگر سطح دیسک پروانه درون داکت به مقدار مشخصی کم‌تر از سطح مورد نیاز پروانه آزاد، برای تولید نیروی یکسان، کاهش یابد توان مورد نیاز افزایش می‌یابد.یکی از نقدهای اساسی وارد بر piasecki AirGeep ، این بود که مصرف سوخت آنها بسیار بالا بود.

  • سه شنبه, 10 بهمن 1391
  • 858

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA