• Slide 1

نحوه استفاده از دیود زنر
0.0/5 امتیاز (0 رای)

استفاده از زنر خارجی به ویژه برای سیستم‌هایی که از سرووهای 5 ولت استفاده می‌کنند، پیشنهاد می‌شود. دیود زنر را به مدار وصل کنید. حدالمکان از سیم‌های کوتاه استفاده کنید ، حتی بهتر است از یک کانکتور سروو 3 سیمه JR با پایه‎های دیود استفاده کنید و آن را مستقیما به پین‌های مادگی سروو وصل کرده یا لحیم کنید. اضافه کردن یک خازن به صورت موازی با دیود، به عنوان مکمل آن هم کار مفیدی است. خازن ارتعاشات احتمالی ولتاژ را به حداقل می‌رساند. توصیه می‌شود برای اتصال خازن هم مانند دیود تا جایی که ممکن است از سیم‌های کوتاه استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از خازن‌های با سایز بسیار بزرگ به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

همچنین باید یک دیود زنر (به شماره 1N5339) برای عبور جریان به ریل‌های سروو و محدود کردن آن در مقدار کمتر از 5.7 ولت قرار دهید.


servo-power-wiring-minzener-diode-min


این روش همچنین باید برای تغذیه‌ی Pixhawk با استفاده از پاور ماژول نیز مورد استفاده قرار گیرد. اگر ولتاژ تولید شده توسط پاور ماژول بیش از حد کمتر از 4 ولت باشد، Pixhawk انرژی خود را از ریل خروجی دریافت میکند.

 هشدار!

پین‌های سروو میتوانند در صورت نیاز سرووهایی تا 10.5 ولت را تغذیه کنند، البته از طریق انرژی Pixhawk . ولتاژهای بالاتر از 5 ولت نمی توانند برای تغذیه Pixhawk از طریق پین‌های سروو مورد استفاده قرار گیرند. در این مورد نباید از دیود زنر استفاده کرد.

  • یکشنبه, 17 بهمن 1395
  • 871

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.

 

تمام حقوق برای شرکت رهنوردان هلیای آسمان محفوظ است
Copyright © 2015 RAHA